5+1 WordPress bővítmény íráshoz

A WordPress arra épül, hogy a tartalomkészítést és annak megjelenítését a lehető legjobban megkönnyítse számunkra. A tartalom főleg szöveget jelent, hiszen nem képszerkesztőről beszélünk, de természetesen a képekkel, videokkal és egyéb tartalmakkal is egyre inkább kimagaslóan bánik. A WordPress folyamatosan frissül, igyekszik egyre jobban és jobban megkönnyíteni dolgunkat, melyhez egyre másra jelennek meg az újabb és újabb bővítmények.
Blogtulajdonosok, de még webáruház tulajdonosok számára is roppant mód fontos lehet, hogy a szöveges tartalmaikat gyorsan és egyszerűen hozhassák létre, szerkeszthessék, majd tehessék közzé. Néha csak kevés idő jut minderre, így kimagaslóan fontos a gyorsaság és egyszerűség biztosítása, mindemellett pedig a kiváló funkcionalitás, a lehetőség palettájának egyre színesebbé tétele.
A fentiek mellett nagyon fontos, hogy a bejegyzések keresőoptimalizálását, valamint a bejegyzésekhez érkező hozzászólások kezelését is egyszerűen oldhassuk meg. Erre is rengeteg kiváló plugin létezik és ez a téma is szorosan kapcsolódik a szövegíráshoz, hiszen ha nem népszerűsítünk, ha nem lehet hozzászólni, megosztani, akkor tulajdonképpen írhatunk jegyzettömbbe is, ugyanannyian fogják látni.
Mi most ezek közül 5+1 olyan bővítményt mutatunk be, melyekkel az írás gyerekjáték, melyekkel minőségi tartalmakat hozhatunk lére igazán könnyen és élvezetesen. Lássuk!
- Just Writing: Zavartalan írási lehetőséget biztosít, teljes képernyős, de a jól megszokott segédletekkel kiegészíthető. Csodás, hatalmas fehér felület, csupán az eszköztár és a cím valamint a kenyérszöveg mezője tör meg. A Just Writing egy basic megoldás, ami minden igényt kielégít. Azok számára, akiknek fontos, hogy miközben dolgoznak, ne legyenek zavaró tényezők a képernyőn, kimondottan ajánlott.
- Editioral Calendar: Kiváló megoldás azok számára, akik nagyobb portált üzemeltetnek, melyen sok bejegyzést tesznek közzé, akár több szerzőnek teret engedve. A bővítmény hatalmas segítség abban, hogy naptárszerűen átláthatóvá tegyük a bejegyzéseket és lássuk, ki írta, mikor tette közzé. Azt is megmutatja az Editioral Calendar, hogy mely bejegyzések várnak még közzétételre, tehát melyek vannak még csak „Vázlat” státuszban, melyek azok, amik időzítettek.
- Review Old Post: Ez a bővítmény nem az újabb tartalmak írásához kell, hanem ahhoz, hogy régebbi posztjainkat ismét „aktiváljuk” és kitegyük őket Twitter-re. A bővítmény lehetőséget ad arra is, hogy letiltsunk bizonyos írásokat.
- Broken Link Checker: A blogbejegyzések, akár személyes blogról vagy üzleti blogról van szó, nagyon sokszor tartalmaznak linkeket. Aki már régóta jelen van az online világban, nagy valószínűséggel tapasztalta, már, hogy egyes linkek valamilyen oknál fogva nem működnek. Mondjuk régebbi bejegyzéseiben hivatkozott valamely tartalomra, ami azóta megszűnt. Hozzászólásokban és e-mailekben ezt sokszor jelezni szokták a felhasználók, akik az adott tartalmat olvasva rátaláltak a hibára, de nagyon sok esetben ezek a kis malőrök javítatlanul, sőt, felfedezetlenül maradnak. Ezeknek a linkeknek a feltérképezésére szolgál a Broken Link Checker, mely a hibákról e-mailben vagy akár a vezérlőpulton tesz jelentést.
- Disqus: A saját admin felülettel rendelkező, igen népszerű bővítmény olyan előnyökhöz juttatja használóját, melyek egy nagyobb oldal esetében főnyereménynek számítanak és tulajdonképpen nem is tudjuk, megjelenése előtt, hogyan lehetett meglenni nélküle. A Disqus a hozzászólások kezelésére szolgál, ráadásul hatalmas mennyiségű, akár több ezer hozzászólást is képes kezelni. Ráadásul, ha valamilyen oknál fogva elszáll az oldal, vagy bármi baj adódik vele, a bővítmény biztonsági mentéseinek köszönhetően a hozzászólásokat nem veszítjük el. A Disqus egyetlen, egyébként nagy hátránya az, hogy sajnos külső kézben van, így értelem szerűen, az általa kezelt hozzászólások is. Ha a probléma ott merül fel, akár a hozzászólásainknak is búcsút mondhatunk.
- Yoast SEO/All in One SEO: Bármelyiket választod, egy könnyen kezelhető, egyszerű, de nagyszerű SEO bővítményt kapsz, mellyel a bejegyzéseidet elérhetővé teheted és a Google is szeretni fogja, amennyiben megfelelően optimalizálod. A Yoast SEO-val is és az All In one SEO-val is az optimalizálás gyerekjáték, már ami a technikai részét illeti, mert természetesen a lényeget nekünk kell kitalálni hozzá. Van aki erre esküszik, van aki arra. Érdemes megnézni mindkettőt és azt választani, amelyik jobban kézre áll. A SEO bővítmények közül egyébként számtalan kiválót lehetne mutatni, ez a vonal is rohamosan fejlődik, bővül.
A WordPress bővítmények között érdemes válogatni, rengeteg kiválót találunk és az a fontos, hogy saját igényeinkre szabva alakítsuk ki oldalunk kezelőfelületét, mert csak így tudunk könnyen, gyorsan és hatékonyan dolgozni.