A bejövő linkek
Mennyi linket építsünk?
Gyakran felmerül a kérdés, hogy hány link szükséges ahhoz, hogy a weboldal jó helyezést érjen el a keresőkben.
Erre sablonos recept nincs. Minden iparág más, minden szakterületen másokkal kell versenyre kelnünk a pozíciókért. Van akinek csak erős versenytársai akadnak, van akinek gyengébbek jutnak.
Tovább nehezíti az egyértelmű választ, hogy a minőségi linkek sokszorosát érik a mennyiségi linkeknek. Tehát egy releváns, magasabb pr értékű weboldaltól kapott link felérhet akár 100 kisértékű linkkel is.
Milyen bejövő linkjeink lehetnek?
- Webkatalógusok – kisebb és nagyob linkgyűjtemények. A kisebbek nem valószínű, de a nagyobbak (pl. tlap.hu) látogatókat is hozhatnak.
- Linkcsere, bannercsere. Régebben népszerűbb volt, mára már csökkent a jelentősége. Csak nagyon releváns oldallal érdemes ilyen cserébe belevágni.
- Webkettes linkek – RSS katalógusok, linkmegosztók linkjei. Előnyük, hogy innen un. mélylinkeket kapunk, ami hígítja a főoldalra mutató linkek számát.
- Fizetett hirdetések, bannerek linkjei – nem éri meg. Ha már fizetni is hajlandóak vagyunk, akkor vásároljunk PR cikk megjelenési lehetőséget.
- Blogok és fórumok linkjei – rendszerint nofollow, linkek, jellemzően blogokból a megadott nevünkkel kapjuk, fórumokról aláíráslinkeket kapunk.
- Természetes linkek – amennyiben értékes tartalmat készítünk, a természetesen épülő linkjein is gyarapodni fognak más weboldalalkról, esetleg ismerősök honlapjáról.
Mivel a mennyiségre törekvésnek ma már nincs értelme, érdemes némi összeget áldozni a cikkmarketingre, amely lényegesen hatékonyabb, így jobb eredményeket tud hozni.