A Google találati listáját befolyásoló tényezők 3.

Folytatjuk a találati listát befolyásoló vélt és valós tényezők ismertetését a 3. résszel.
41. Olvasási szint. A Google megbecsüli az oldalak olvashatóságának szintjét. A vita tárgyát az képezi, hogy az általános információk hasznosabbak a rangsorolás szempontjából, mivel az vonzőbb a tömegek számára vagy a minőségi tartalom. Véleményünk szerint a minőségi tartalom hosszú távon sokkal többet (minőségi látogatókat) hozhat számunkra.
42. Partner linkek- A partneroldalak önmagukban valószínűleg nem rontják a pozíciót. Arra azonban oda kell figyelni, hogy ha túl sok a partneroldal, akkor a Google algoritmus minden bizonnyal jobban oda fog figyelni a többi minőségi faktorra.
43. HTML hibák/WC3 minősítés. A sok HTML error, illetve a hanyag kódolás általában a gyenge minőségre utal. Nem bizonyított, de több keresőoptimalizálással foglalkozó szakember úgy véli, hogy a WC3 minősítés a gyenge minőség jele.
44. Az oldal domainjének hitelesítése. Két azonos oldal közül a hitelesített domain kap magasabb helyezést az alacsonyabban hitelesített oldallal szemben
45. Az oldal PageRank-ja. Nincs összefüggés. Nincs gyakorlati tapasztalat arra a véleményre, hogy a magas PR értékkel bíró oldalak előrébb keülnek a keresési találatok között, mint az alacsonyabb PR értékű oldalak. 0, 1 vagy akár N/A (nincs adat) értékkel ugyanúgy kerülhetünk a találati lista elejére.
46. URL hossza. A Search Engine Journal szerint a szélsőségesen hosszú URL árt a helyezésnek. Véleményünk szerint a webcím megjegyezhetőségének is árt a túl hosszú URL.
47. URL Patch. A főoldalhoz közelebb lévő oldal kap egy enyhe lökést a hitelesítés során. Magyarul: lehetőleg ne készítsünk 4-5 szint mélységú oldalt.
48. Emberi szerkesztők. Az eredeti cikk szerint sosem bizonyították, de a Google benyújtott egy szabadalmat egy rendszerre, mely lehetővé teszi, hogy emberi szerkesztők befolyásolják a találati listát. Pedig ez bizonyított. Van lehetőség a tartalomlopást elkövető oldalak bejelentésére, van lehetőség a szerzői jogot sértő oldalak bejelentésére. Ilyen esetek kivizsgálását követően egyértelműen emberi szerkesztők nyúlnak bele a találati listába.Ezen túlmenően önállóan is folytatnak ellenőrzéseket a Google szakemberei és a nagyon gyenge minőségű oldalak esetén manuálisan sorolják hátra a weboldalt (amiről értesítést is kap az oldal tulajdonosa, ha az oldal regisztrálva van a Webmaster Tools alkalmazásba).
49. Oldal kategóriája. A kategória – melyben az oldal megtalálható – a relevancia jele. Minél relevánsabb az oldal, annál jobb.
50. WordPress tag-ek. A Yoast.com szerint a WordPress tag-ek (azaz címkék) relevancia jelek.
51. Kulcsszó az URL-ben. Fontos jele a relevanciának. Itt meg kell említeni a kulcsszó helyét is. Előnyösebb helyzetben van az az oldal, ahol a kulcsszó előbb helyezkedik el az URL-ben, mint az, ahol az URL végére tesszük a kulcsszót.
52. URL String. Az URL-ben lévő kategóriák segítik a Google keresőmotorját a weboldal tematikájának meghatározásában.
53. Referenciák és források. A referenciákra és forrásokra való hivatkozás egy dokumentumban a jó minőséget jelölik A Google minőségi irányelvei szerint a látogatóknak lehetőséget kell biztosítani arra, hogy megnézzék a különböző adatok forrásait. Más szavakkal: ha pl. webáruházunk van, egy-egy terméknél ne féljünk hivatkozni a gyártó oldalára, olyen oldalra, ahol más termékekkel összehasonlító tesztet olvashat a látogató.
54. Felsorolások és számozott listák. A felsorolások és számozott listák áttekinthetővé, tagolttá teszik a tartalmat az olvasók számára. Ezáltal felhasználóbarátabb lesz az oldal, a felhasználói élmény erősebbé válik. A felhasználói élmény pedig rangsorolási faktor.
55. Az oldal prioritása az oldaltérképben. Az oldal prioritását Google a sitemap.xml fájlból nyeri ki (amennyiben megadtuk), ezáltal közölhetjük a keresővel, hogy mi mennyire tartjuk fontosnak az adott tartalmat. Amit persze nem köteles figyelembe venni. Valamennire befolyásolhatja a rangsort
56. Túl sok kifelé mutató link. Negatívan befolyásolja az oldal megítélését, ha egy oldalról túl sok a kifelé mutató link. A Google szerint ez eltéríti az olvasót az eredeti tartalomtól.
57. A többi kulcsszó mennyisége az oldalon. Ha az oldalon több kulcsszó szerepel, az a minőség egyik belső jele lehet. Azonban vigyázzunk a mértékkel, egy oldalt 1-2 kulcsszónál többre ne optimalizáljunk, mert akkor minden bizonnyal „mindenről” fog szólni az adott oldal. Inkább írjunk minden kulcsszó köré 1-2 izgalmas, olvasmányos cikket.
58. Az oldal kora. Egy rendszeresen karbantartott korosabb oldal általában felülmúlhatja egy új oldal teljesítményét.
59. Felhasználóbarát elrendezés (layout). A Google minőségi irányelvei között szerepel az is, hogy ha az oldalunk elrendezésénél a fő tartalmat rögtön láthatóvá tesszük, szintén a jó minőséget jelöli. Természetesen ez marketing szempontból is fontos szempont.
60. Parkolt domainek. Egy 2011 novemberi Google frissítés csökkentette a parkolt domainek vizsgálatát.