Kulcsszavak
Ha már kitaláltad a domain neved, még a honlapkészítés megkezdése előtt célszerű meghatározni, milyen kulcsszavak köré épüljön a honlap szövegezése.
Ez a honlap témájából indul. Nincs mese, le kell ülni papírral, tollal (esetleg szinoníma szótárral) és számbavenni a lehetséges kulcsszavakat.
Kulcsszavak kiválasztásának szempontjai
Gondold végig, hogy mik azok a szavak, szócsoportok, amelyek leginkább kapcsolatosak weboldalad tartalmával, amire valószínűleg gyakran kereshetnek rá jövendőbeli látogatói.
Vedd számba az összetett szavakat is, és esetlegesen a földrajzi elhelyezkedésre utaló kifejezéseket is.
Néha nem jó helyesírással keresnek egy szóra, illetve a honlaptulajdonosok helyesírási hibákkal írják meg oldalaikat (esetenként szándékosan, számítva az ilyen keresésekből adódó előnyre a találati listán). Azért ne túlozz, a látogatók 1-2 elütést még elnéznek, de a helyesírási hibáktól hemzsegő oldalról menekülnek. Tipikus a rövid-hosszú magánhangzók elírása.
Ha már kész a honlapja, időnként elemezd a látogatottsági statisztikát, nem is hinnéd, mennyi kulcsszó ötletet tudnak adni a látogatók. (Ez arra is jó lehet, hogy nyomon kövesd, mennyire volt hatékony a kulcsszó választása.)
Hasznos segítséget nyújthat a kulcsszó kutatásban
- Google Search Insights
- Google Trends
- Google Search Keyword Tool
- Legkeresettebb kifejezések a neten (pl. az Etarget listája)
Kulcsszósűrűség
Ez azt jelenti, hogy egy oldalon, illetve bekezdésen belül hányszor fordul elő a kulcsszó.
Itt sem szabad túlzásba esni.
Néhány webfejlesztő azzal próbálkozik be, hogy garanciát kínál arra, hogy a találati lista első x helyezettjében benne lesz a honlapod. Ne bízz benne, ha nem Te döntöd el, milyen kulcsszóra garantálja ezt!