Miért fizetsz a honlapkészítésért, ha ingyenes a WordPress?
A WordPresshez kapcsolódó fórumokon naponta felmerülnek olyan kérdések, ahol egy élesített WordPress weboldalon vagy webáruházban valami komoly probléma merült fel, pl. egyszerűen összeomlik a design, és tegnapra kellene megoldás.
Ha magadnak készíted a weboldalt, akkor fogadj meg egy tanácsot.
Ha még soha nem fogtál honlapkészítésbe, akkor először csinálj egy (vagy több) teszt weboldalt. Tedd ki élesbe és teszteld a megoldásaidat, hogyan működnek élesben, amikor látogatottság is van. Legalább 1-2 hónapig, hogy lásd élesben is megállja-e a helyét a weboldal. Azután készítsd el azt, amivel pénzt is akarsz keresni.
A weboldalkészítésnél is megvannak a tanulási folyamatok. Nem lehet megkerülni. 2 hónap után nem fogsz másokat WordPressre tanítani, bármennyire is könnyű(nek tűnik a WordPress).
Ha rögtön kitolod élesbe az üzleti weboldalad és probléma van, ugyan találsz rá megoldást, de jóval a fejlesztői ár fölött.
Igen, tisztában vagyok vele én is, a legtöbb vállalkozó minél olcsóbban szeretné megúszni, hiszen az üzleti tervedben x forint van elkülönítve a weboldal készítésre, nem több, gyakran alultervezve a költségeket. Többnyire azért, mert nincsenek tisztában a weboldal készítési költségekkel.
A WordPresst gyakran azért választják, mert úgy gondolják, teljesen meg lehet úszni a fejlesztési tudást vele. A WordPress nem helyettesíti a webfejlesztői tudást, de a meglévő tudás felhasználását lényegesen meggyorsítja.
Amikor megbízol egy fejlesztőt azzal, hogy csináljon neked egy WordPress alapú honlapot vagy egy WooCommerce webáruházat, akkor először kapsz egy árajánlatot, ani több százezres nagyságrendű is lehet, attól függ, milyen funkciókra van szükséged. De lyenkor nem azt fizeted meg, hogy a fejlesztő telepít és beállít egy WordPresst, telepít, beállít, egy sablont, lefordítja a frontendjét, felteszi a WooCommerce bővítményt és beállítja. Erre Te is képes vagy.
Ha teljesen kezdőként vágsz bele az önálló honlapkészítésbe, gyakran olyan problémákba lehet ütközni, amit bizony nem 1-2 óra alatt tudsz megoldani. A következő lista egy kis ízelítő azokból a kérdésekből, amibe belefuthatsz, ha nem szakemberre bízod a honlapod elkészítését. 13 + 1 ok, amiért bízd szakemberre a weboldaladat.
Miért fizetsz a WordPress honlap készítése, karbantartása esetén?
1. Azért fizetsz, hogy egy frissítés után ne tapasztald azt, hogy az admin oldalad helyén egy fehér lap jön be.
Viszonylag gyakran előforduló gond, amit okozhat egy hibás sablon vagy hibás bővítmény, vagy költöztetés utáni probléma is. Míg neked laikusként akár több napba is beletelhet a megoldás megtalálása, kikísérletezése, egy WordPress fejlesztő már jól ismeri ezt a problémakört, így gyorsan megoldja.
2. Azért fizetsz, hogy egy új funkció (plugin) telepítése után ne 500-as hibaüzenetet kapj.
Leggyakrabban a .htaccess fájlba becsúszott hiba okozza, ritkán előfordul frissítés után, hogy a frissítésbe hiba csúszott és jön az 500-as – Internal Server Error – hibaüzenet. A fejlesztő ezt is gyorsan meg tudja oldani.
3. Azért fizetsz, hogy a WP fejlesztőd ismeri a PHP-t és ha szükséges belenyúl.
Sok olyan funkció van, ahol laikusként egy-egy fölöslegesen telepített bővítményt használnál amit egy-egy PHP snippettel, esetleg az adatbázisba belenyúlással egyszerűen meg lehet oldani. A kedvencem ebben a témakörben amikor a felhasználóhoz hozzávágják, hogy „telepítsd a Really Simple SSL plugint, majd az megoldja az SSL-t. Kb. félóra plusz munkával kikerülhető mindenféle plusz bővítmény ssl témakörben.
4. Azért fizetsz, hogy a fejlesztőd ismeri a CSS-t, tudja mihez kell nyúlni, ha pl. mobilon valamelyik elem nem jól jelenik meg.
Ingyenes sablonoknál, bővítményeknél gyakrabban, fizetősnél ritkán előfordul, hogy mobil nézetben egy-egy elem kilóg a képernyőről, túl közel vagy épp túl távol kerül egymástól két elem, ezért mobilon nem szép a weboldalad megjelenése. Egy WP fejlesztő ezt is gyorsan megoldja.
5. Azért fizetsz, hogy tudja, milyen típusú weboldalhoz milyen tárhely kell és nem fog osztott tárhelyre tenni, ha előreláthatólag VPS-re lesz szükséged.
Vannak olyan esetek, amikor az osztott tárhely nem lesz elég a weboldal kifogástalan működéséhez. A fejlesztőd ezt tudni fogja.
6. Azért fizetsz, hogy egy frissítés után nem áll vissza a Home és Read more gomb és nem kell elölről lefordítanod a weboldal frontend felületét.
A profi honlap alapvető ismertetője, hogy nem díszeleg a tartalomban angol szöveg, ha a honlap magyar nyelvű. Gyakori probléma a fórumokon is, hogy egy-egy frissítés után miért angolosodnak vissza a szövegek. Megvannak a megfelelő módszerek, hogy ne történjen meg, illetve egy-egy nagyobb – nyelvi fájlt is érintő – módosításnál gyorsan megoldható, hogy helyreálljon a rend.
7. Azért fizetsz, hogy egy hibás frissítés után gyorsan megoldja a felmerülő problémát.
Néha előfordul, hogy nem fut le rendesen a frissítés, kompatibilitási probléma lép fel. Ennek az a következménye, hogy nem vagy nem megfelelően működik a weboldal. Ezt vagy a hiba javításával kell megoldani vagy – ha irreális költségvonzata lenne – más, hasonló megoldással (pl. ha egy bővítmény fejlesztése nem folytatódik, előfordul, hogy kompatibilitási gondot okoz).
8. Azért fizetsz, mert nem törik fel 2 hetente a weboldalad.
Ha sikerült jó WordPress fejlesztőt találnod, akkor a weboldalad biztonságosabb az átlagnál. Nyilván Vérpistikét 30000 Ft-os honlapkészítési díjért nem is fogja érdekelni az adataid, ügyfeleid adatai biztonsága.
9. Azért fizetsz, mert egy-egy bejegyzésed nem egy perc alatt tölt be.
Gondosan válogatott, jó minőségű bővítmények használatával, megfelelő minőségű sablon választásával és normális tárhelyen általában nem lassul be a honlapod. A fejlesztőd csak bevált, megbízható bővítményeket, sablont fog használni.
10. Azért fizetsz, mert van SEO tudása, és az oldalad címe nem „Üdvözöljük a weboldalunkon!”.
Sajnos még ma is sok weboldal kezdődik ezzel a címsorral. Ma már annyira nagy a weben is a reklámzaj, a legtöbb területen annyira sok a konkurens, hogy SEO nélkül nem fogsz igazán érvényesülni. Ebben is segít egy jó fejlesztő.
11. Azért fizetsz, mert a naprakész tudását hasznosítja a weboldalad elkészítésénél.
Felhasználóbarát navigáció, UX, ergonómia. Színharmónia, trendek. Ésszerű technikai megoldások. Lehetne még sorolni, mennyi minden területen kell képben lenni, hogy neked hatékony weboldalad legyen.
12. Azért fizetsz, mert a marketing tudását felhasználva ügyféltermelő weboldalt készít neked.
A honlapodnak meg kell fogni a látogatót és elvinni a legfontosabb üzenetedhez. Cselekvésre bírni. A honlapodnak a vállalkozásod bevételének növelésének elérése legalább az egyik célja, akár kifejezetten termék vagy szolgáltatás értékesítéséről, akár csak lead gyűjtésről szól. Ezt a szempontot már a fejlesztés megkezdésekor sem szabad elhanyagolni.
13. Azért fizetsz, hogy ne kelljen WP fórumokra járnod segítségért.
Miért nem működik a Barion? Miért van WP telepítési hiba? Miért angolul jelenik meg a szöveg, ha Loco translate-vel átírtam? Nem jön be a WP admin oldal, mit tegyek? Mivel oldjam meg ezt vagy azt a funkciót? És még számtalan felmerülő kérdés, ami nem merül fel, ha szakember készíti a weboldalt.
+1 Azért fizetsz, hogy ne kelljen tűzoltó munkáért hatalmas összegeket fizetned.
Előfordul, hogy folyamatosan ügyfeleket veszítesz a honlapodon fennálló hiba miatt. Ilyenkor nincs időd keresgélni a Google oldalain a megoldásért, hanem gyorsan keresel egy WordPress szakembert, aki ért a rendszerhez, kijavítja a hibát. Ez gyakran sokkal többe fog kerülni, mint a normál óradíjas munka.