Miért nem vagyok elöl a keresőkben?
Ennek több oka is lehet, de alapvetően a keresőoptimalizálás és a keresőmarketing hiányával magyarázható.
Az alábbiakban azokat a hibákat gyűjtöttük össze, melyekkel gyakran találkozunk, mikor ügyfeleink először megkeresnek minket.
A weboldal nincs indexelve a keresőkben
Amikor elkészül egy weboldal, általában nem azonnal térképezik fel a keresők. Többnyire néhány nap eltelik, mire először meglátogatják a keresőrobotok, és további időbe kerül, amíg az indexbe is bekerül (azaz megjelenik a találatok között). Amennyiben mutat a weboldalra néhány link, akkor előbb, ha nem kap bejövő linket, akár hónapok is eltelhetnek az indexelésig.
Technikailag rossz az oldal
Előfordulhat, hogy az oldal technikailag rossz, már a programozásában hibák vannak. Ezt a honlap forráskódjában lehet leellenőrizni.
Kulcsszavak hiánya vagy túlzott gyakorisága
A weblapunk oldalain azokat a kulcsszavakat kell használni, melyeket szeretnénk, hogy elöl legyenek a keresők találati listáiban. Azonban meg kell találni a megfelelő egyensúlyt, nem szabad túlzásokba esni! Ugyanis, tegyük fel, ha egymás után ötször is leírjuk az általunk választott kulcsszót, akkor azt a keresőmotorok nem fogják figyelembe venni.
A tartalom nincs összhangban a témával
Ha olyan honlappal találkozunk, melyen sok fölösleges információ van, és egyáltalán nincs kapcsolata a honlap témájával, akkor bosszúsan gondolunk az elpazarolt időnkre, melyet az oldal böngészésével töltöttünk el. De nem ez az egyetlen negatívuma a dolognak! Ha nincs összhangban a téma és a tartalom, előfordulhat, hogy a kereső az általunk kívánt kulcsszavas keresésnél figyelemre se fog méltatni, vagy csak olyan kulcsszavaknál vesz figyelembe, melyek nem biztos, hogy céljainknak megfelelnek.
Nincs oldalcím
A keresők szempontjából nem jó, ha a bal felső sarokban a böngésző neve szerepel. Sokkal hasznosabb, ha a cégnév vagy egy-két kulcsszó szerepel ott.
Trükkök alkalmazása
Vigyázzunk a keresőmotorokkal, mert nem lehet ám őket csak úgy becsapni! Régebben, még a keresőmotorok “őskorában” gyakran olyan trükköket alkalmaztak a weboldal tulajdonosok, mint például fehér háttérre fehér betűkkel többször egymás után leírták a kulcsszót, hogy jó helyen legyen az oldal a keresőkben. Hát igen, ez akkor működött, de mára a keresők is okosodtak, és nem szeretik, ha megpróbálják kijátszani őket. Az ilyen “trükközéssel” legfeljebb csak azt érhetjük el, hogy letiltják oldalunkat a keresők listájáról, márpedig senki nem akarhat kirekesztetté válni! Ezért mindig csak legális eszközökkel próbálkozzunk, mert a versenyben lehet tisztességesen is győzni!
Túl sok a link
Ha oldalainkon túl sok kimenő linket helyezünk el, a keresőmotor nem fogja jó szemmel nézni. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne használjuk a linkeket! Sőt! Arra kell ügyelnünk, hogy olyan oldalak linkjeit tegyük ki honlapunkra, melyek kapcsolódnak a mi oldalaink témájához és segítik a látogatót. A linkkérdés az esetek nagy többségében kölcsönös. E ponton át kell gondolnunk, hogy mi kinek a weboldalán szeretnénk megjelenni. Itt is alaposan át kell tekintenünk, hogy a szóban forgó weboldal mennyire kapcsolódik a mi oldalunk témájához. Minél relevánsabb a téma, annál jobb mindkét weboldal tulajdonosának.
Természetesen nem csak ennyi hibával kell számolnunk, mivel a problémák listája kifogyhatatlan. Fentebb közölt listánk csak a leggyakrabban előforduló tévedéseket tartalmazza. Végleges “diagnózist” csak az adott honlap teljes körű, alapos vizsgálata után adhatunk. További kérdéseiddel keress minket!