Online vállalkozás indítása – üzleti modell: megélni a partnerprogramokból
Képzelje el, hogy áll az utcán, és csak annyi dolga van, hogy a járókelőknek megmutat egy boltot. Ők betérnek az üzletbe, Ön pedig minden vásárlásuk után pénzt kap. Természetesen ez nagyon melós és le kell szólítani az embereket.
Online ezt sokkal kényelmesebb megvalósítani, és a partnerprogram ugyanerről szól: más termékéhez vevőket szerzünk, az eladásokból pedig jutalékot kapunk.
A partnerprogram legnagyobb előnye az, hogy a jövedelmünket csak az határozza meg, hogy milyen sikeresen reklámozzuk a partnerek termékeit.
Mit kell csinálni?
A legnépszerűbb modell az, hogy van egy önálló blogunk vagy honlapunk. Bármilyen témáról írhatunk, most példának vegyük a kertészkedést.
Ha már felépítettük az oldalt, akkor keresni kell olyan szolgáltatókat és eladókat, akik partnerprogramot kötnek velünk. Vagyis írunk mondjuk az új fűnyírójukról a blogban és egy linkkel az egyik eladóhoz irányítjuk az olvasókat.
Vagy bemutathatjuk a mezőgazdasági gépeket, és megemlítjük a másik eladót, aki pont mezőgazdasági gépeket árul.
A lényeg, hogy az olvasókat érdekes tartalommal magunkhoz kötjük, és az érdeklődési körüknek megfelelően ajánlunk valódi termékeket.
Ez a modell azért működőképes, mert az olvasóink megbíznak bennünk, tehát magasabb konverziókat kapnak a partnereink – mi pedig több pénzt.
A tartalommarketingen kívül természetesen igazi reklámszövegekkel, PR-cikkekkel, bannerekkel és hirdetésekkel is kiszolgálhatjuk a partnereink vevőéhségét.
Hogyan kapunk ezért pénzt?
Általában kapunk hozzá technikai hátteret, amivel azonosíthatók a vásárlók. Erre a pontos elszámolás miatt van szükség.
Az azonosítás megoldható szoftverrel vagy egy netes hálózattal. Ha valaki a mi oldalunkról jut el a partner oldalára, és ott vásárol, akkor a rendszer rögzíti ezt. A link – amire az olvasó kattint – tartalmazza az információkat.
A fentiekből látható, a partnerprogram egy működőképes üzleti modell. Mi hozzuk a vevőket, a partneré a termék, a pénzen osztozunk. Előnye, hogy nem kell saját terméket fejleszteni, a partnernek pedig nem kell a marketinggel bajlódnia.