Pingvin, szeretlek is meg nem is.
Szeretlek Pingvin, ha – bármelyik – linuxot képviseled. De nagyon nem szeretlek: Google Pingvin.
Április végén, május elején a Google rászabadította a Pingvin névre keresztelt frissítést a találati listára, amivel a beletaposott a legtöbb webmester lelkivilágába.
Azt mondták, hogy ők a találati listát erősen befolyásoló technikákat fogják büntetni. Ez eddig nem úgy tűnik. Az értékes, megfelelő tartalmú weboldalak eltűntek a találati listák elejéről, felváltották vagy nagyon elavult cikkek, vagy elavult – elhanyagolt honlapok. És ez nemcsak nekünk nem jó. Nem jó ez a látogatóknak sem, mert nem találnak értékes, használható tartalmat.
Másik probléma, hogy most már szótöredékre is keres az algoritmus. Ez pedig a jelenleg nagyon gyenge találati listát tovább hígítja.
Tény, hogy az utóbbi időben rendkívül megszaporodtak a haszontalan tartalmak. Vannak, akik rengeteg honlapot hoznak létre ugyanarra a termékre/szolgáltatásra, némiképp eltérő leírással, vannak akik „támogató” weboldallal próbálják feljebb tolni a fontos honlapot, vannak, akik sokszázas linképítéssel akarják ugyanezt elérni. Ez utóbbi pedig a katalógusok egyre nagyobb számát eredményezi.
Ezeket az adatokat pedig fel kell dolgozni a keresőnek, ami sok munka (egyben pénz). Nem csoda, hogy valamit ki kell, hogy találjon. De ez a Pingvin ebben a formában túlzás.
És hogy mit is büntet?
A „túloptimalizálást”. Szerintük.
És ez miben nyilvánul meg?
- túl gyors linképítés,
- túl erős linképítés
- kulcsszó erőltetése a szövegben
- és hasonló erőltetett „előremenetelés”.
Biztosan sokan vannak már, akik tudják is a „gyógyírt” erre a változásra. De ne hidd el!
A frissítés április 24-én kezdődött és néhány nap alatt zajlott le. Ennyi idő a keresőoptimalizálásban még csak a találgatásra elég.
Kevesen látnak rá több honlapra (Magyarországon), hogy valódi következtetéseket vonhassanak le.
Ugyanakkor semmi nem garantálja, hogy nem viszakozik a Google. Volt már rá példa…
Nem sokkal a Pingvin előtt volt a Panda update, amely a honlapok minőségére ment rá. Ez egyáltalán nem érintette egyik általunk készített honlapot sem, mivel a Google alapelveinek megfelelés, a minőségi design nálunk adott.
Régóta mondogatták, hogy a professzionális kinézetre nagyobb hangsúlyt fognak helyezni, a Pandával ez az elv megérkezett, a felhasználói élmény, mint szempont bekerült a találatok rangsorolása közé.
A Pingvin egy weblapunkat érintette súlyosan, a probléma megoldása egy esettanulmányban a közeljövőben meg fog jelenni a blogban.
Milyen tételekből áll egy honlapkészítés ára? « Wordpress honlapkészítés – Wordpress weboldal készítés és tárhelyszolgáltatás
2012. 08 23. @ 8:13
[…] induló honlapnál hogyan, mennyi linket és milyen ütemezéssel célszerű építeni, ma már (a Pingvin update után) tervezést […]