SEO-val kapcsolatos tévhitek
Néhány keresőoptimalizálási tévhit – és annak eloszlatása.
Tévhit: Az indexbe kerüléshez az elkészült a weboldalt be kell regisztrálni a keresőkbe.
Valóság: Létezik ugyan a keresők részéről az URL hozzáadása funkció, viszont ez a módszer a honlap indexelésének gyakran a lehető leglassabb módja. Minőségi linképítéssel sokkal hamarabb célt érünk. A keresők az új weboldalakat rendszerint linkeken keresztül találnak meg (persze ha van időnk kivárni, linképítés nélkül is megtalál előbb-utóbb, általában pár hónap alatt).
Tévhit: Rengeteg bejövő linkünk legyen, az segít a rangsorolásban.
Valóság: Nem elsősorban a linkek mennyisége számít, sokkal inkább a minősége. Oda kell figyelni arra, hogy a bejövő linkek releváns tartalommal rendelkező honlapokról mutassanak ránk.
Tévhit: A meta kulcsszavak segítenek a jó helyezés elérésében.
Valóság: Régebben sokan telerakták – sokszor nem releváns, de népszerű kulcsszavakkal is – a keyword elemet, ezzel próbálva minél jobb eredményt elérni. Épp ezért a keresők ma már sokkal kisebb mértékben veszik ezt az értéket figyelembe.
Tévhit: Csak a honlapot kell optimalizálni.
Tény, hogy a honlap legfontosabb eleme az optimalizált tartalom. De a jó tartalom önmagában kevés. A Googlen „méri” az oldal népszerűségét is, azaz milyen minőségű és mennyi linket kapunk.
Tévhit: A keresőoptimalizálás következtében mindenképpen nő a bevétel.
A keresőoptimalizálás önmagában csak minőségi, a honlap témakörében érdeklődő látogatókat tud garantálni. Ha a SEO stratégia jól működik, akkor a látogatószám magasra ugorhat.
Azonban ez nem garantálja, hogy a látogató megvásárolja a terméket vagy igénybe veszi a szolgáltatást. Ezek az eredmények az oldal felépítésétől, tartalmától, az értékesítéshez vezeő út kidolgozottságától, a szöveg marketing / pszichológiai hatásától, a termék, szolgáltatás minőségétől függ.
Tévhit: A keresőoptimalizálás eredménye PageRankban mérhető
Nem. A PageRankból annyit tudunk meg, hogy az adott pillanatban a Google milyen látható bizalmat ad a honlapnak. (A tényleges bizalom – PageRank érték – lehet eltérő a nyilvánostól.)
Attól, hogy magas a PageRank még nem lesz látogatónk, sem jó pozíciónk a keresőben a fontos kulcsszavainkra.