WordPress kezdők leggyakoribb hibái
Mivel a WordPress az egyik legnépszerűbb és egyben legegyszerűbb platform, rengetegen választják azok közül is, akik képzettség és gyakorlat nélkül látnak neki weboldal, blog, webáruház készítésének. Sajnos a kezdők rengeteg olyan hibát követnek el, mely nem értelmi képességeik hiányoságából fakadnak, sokkal inkább a gyakorlat hiánya indukálja őket. Megijedni nem kell, a hibák egy része könnyen orvosolható.
A kezdő WordPress-esek számára most összeszedtük azokat a hibákat, melyeket közülük legtöbben el szoktak követni „pályafutásuk” legelején. Cikkünk talán segít kiküszöbölni a kezdeti nehézségeket, hogy már az első pillanattól kezdve gördülékeny működést érhess el. Akkor íme az a pár dolog, amire nagyon ügyelj!
Almappába telepített WordPress
A WordPress letöltése után, mikor a tárhelyre akarnád felmásolni az egyszerűen használható Filezilla segítségével, ne felejts el belépni a WordPress mappába! Ha oldalad a www.domained.hu/wordpress címen érhető el, tehát ez jelenik meg a böngésződ címsorában, akkor te is elfelejtkeztél a belépésről.
Hivatkozások beállításának hiánya
Ha nem állítjuk be közvetlen hivatkozásainkat, azok alapformában jelennek meg, mondjuk így: www.domained.hu/?p=6. Ebben a bejegyzés száma jelenik meg a „/” után, ami egyrészt rosszul és igénytelenül néz ki, mutatva, hogy erre aztán nem sok gondot fordított a kedves szerkesztő, másrészt a Google sem kedveli, így a SEO szempontból is hátrányos. Szerencsére roppant egyszerű ezen változtatni, csak lépj be a „Beállítások” menübe, majd annak „Közvetlen hivatkozások” menüpontjába és a „Közös beállítások” alatt ki tudod választani, hogyan jelenjen meg a hivatkozás. Érdemes a „Bejegyzés címe” típust választani.
Túl sok bővítmény felhalmozása
A WordPress íncsiklandó bővítményrengeteggel kápráztat el minket, de ebből szemezgetve fontos mértéket tartani. Amit bővítmény nélkül is meg tudsz csinálni, arra inkább szánj több időt, minthogy fölösleges bővítmények telepítésével terheld, lassítsd WordPress oldalad.
Frissítések kihagyása
A WordPress viszonylag gyakran frissül. Időnként csak hibaelhárító apróságokkal, de nagyjából félévente egészen új verzió lát napvilágot. Ne felejtsd el lefrissíteni oldalad és a bővítményeidet! Azonban, mielőtt frissítesz, nem árt egy biztonsági mentés, mert időnként félre tud menni ez-az. Megijedni nem kell, ritkán omlik össze a rendszer, főleg ha egy kiváló sablont és biztonságos plugineket használsz. A legokosabb, ha hetente átnézed, vannak-e új frissítések és lefrissíted velük oldaladat. Ezzel mindig naprakész leszel.
Nem készítenek biztonsági mentéseket
Erről számos írás született már, mert nagyon fontos. Ha kezdő vagy, ha nem, ha blogod van, ha webáruházad, ha sok a tartalom, ha kevés, nem szabad elfeledkezni a biztonsági mentésekről. Ha elvész a weboldalad tartalma, kezdheted elölről a feltöltést, a SEO-t. Rengeteg veszteség érhet kihagyott biztonsági mentések miatt. Nem kell hetente menteni, de egy gyakran frissülő oldalnál, az oldal és adatbázis mentése rendszeresen elvégezendő feladat, már csak a gyakori frissítések és a WordPress-re leselkedő robotok miatt is. Amennyiben attól tartasz, hogy el fogod felejteni, van lehetőség automatizálni a dolgot, a WordPress-ben természetesen erre is vannak bővítmények
Túl gyenge jelszók
Ez mindenhol nagy probléma, nem csak a WordPress weboldalad esetén. A robotok előszeretettel támadják a WordPress oldalakat és egy gyengébb jelszóval két pillanat alatt elbánnak.