WordPress oldalt szeretnél? Tanácsok kezdőknek!
WordPress oldalt készíteni sokak szerint egyszerű, azonban ez a kijelentés mindössze akkor veszti értelmét, ha – pláne kezdőként – szembesülünk azzal, hogy milyen összetett is ez a keretrendszer. Amennyiben te sem vagy még túl járatos a témában, fogadd meg az alábbi hasznos tanácsokat az induláshoz,
Döntsd el, mire akarod használni!
Ha kezdőként WordPress oldalt akarunk magunknak, akkor az első és legfontosabb lépés, hogy eldöntsük: pontosan milyen céllal is szeretnénk magunknak az adott portált. Példának okáért – egy szélsőséges hasonlattal élve – egy összetett híroldalból bármikor lehet egyszerű céges oldalt varázsolni, de fordítva már nem annyira egyszerű.
Ami egy WordPress oldalhoz első körben kell!
Egy WordPress oldal elindításához a domain név mellett elsőként egy gyors és megbízható tárhelyre lesz szükségünk, amire feltölthetjük és feltelepíthetjük oldalunkat. Ha komolyabb portált akarunk, az ingyeneseket messzire kerüljük majd el, hiszen a korlátozások miatt előfordulhat, hogy elfogy a rendelkezésünkre álló hely, vagy csak egyszerűen nem tudunk majd különféle bővítményeket használni.
Válaszd ki a megfelelő sablont!
A sablon kiválasztása egy WordPress oldal esetében rendkívül fontos! Választhatunk különféle ingyenes változatok között, de ha igazán egyedit szeretnénk, akkor inkább adjunk ki néhány ezer forintot annak érdekében, hogy kitűnjünk kicsit a tömegből. Természetesen abban az esetben, ha egy igazán különleges és sikeres weblapot szeretnénk, fogadjunk fel egy webdizájnert, és terveztessünk vele egyedi kinézetet. Ezzel akár még a legnagyobbakkal is labdába rúghatunk majd!
Telepítsd a fontosabb bővítményeket
Egy jó WordPress oldal titka a megfelelően kiválogatott bővítményekben is rejlik! Fontos például mindenekelőtt egy olyan plugin, amivel megfelelő keresőoptimalizálást tudunk biztosítani oldalunknak, de mindemellett természetesen a kisebb funkciókat biztosító expanziókról se feledkezzünk meg. Példának okáért keressünk egy jó hírlevél-rendszert – a Newsletter ideális –, a kommenteléshez a Disqus bővítményt, míg a gyorsításhoz valamilyen cache bővítményt annak érdekében, hogy csökkentsd a szerver terhelhetőségét, így a felhasználók gyorsabban érhessék el oldaladat.
Így csődíts magadhoz több látogatót!
Amennyiben a honlapunk már él, az önmagában még nem fog látogatókat generálni, azokat ugyanis oda kell csábítani. Ha nincs pénzünk drága keresőoptimalizálási szakemberre, akkor válasszunk egyszerűbb SEO trükköket, esetleg ehhez kapcsolódó ingyenes bővítményeket, de amivel sokszor még ennél is nagyobb sikert érhetünk el, az nem más, mint a minőségi és egyedi tartalom. Ha weboldalunkra rendszeresen megfelelő minőségű, érdekes, izgalmas, jól megfogalmazott, tényekkel és forrásokkal alátámasztott tartalmat töltünk fel, akkor garantáltan csak úgy özönlenek majd a látogatók, és honlapunk neve is egyre népszerűbbé válik.