Egy népszerű Prémium WordPress sablon – Divi
WordPress weboldal számára kiválasztani a legjobb sablont igazán emberes feladat. Mindig jönnek újabb és újabb sablonok, áruk néha az egeket veri, de vajon melyikre érdemes igazán áldozni? Tényleg sokkal jobban megéri fizetős, azaz prémium sablonokkal „kicsicsázni” weboldalunkat? A válasz, igen. A Prémium sablonok sokkal többet tudnak ingyenes társaiknál, komoly támogatási hátterük van, folyamatos kifogástalan frissítésekkel és még olyan egyszerű, de sokszor életmentő plusz is jár hozzájuk, mint a gyors ügyfélszolgálat, melynek keretein belül a fejlesztők rövid időn belül segítségünkre sietnek, ha valamivel gondunk van. Igaz, mindezért fizetnünk kell, sok esetben nem két forintot, de vannak olyan weboldalak, melyeknél mindazok az előnyök, melyeket egy prémium sablon nyújt, elengedhetetlenek.
Több kiváló Prémium sablon közül lehet választani. A fizetős megoldások száma több ezerre rúg, talán már elérte a 10000-t is. Érthető, hogy ezekből miért nehéz kiválasztani a számunkra megfelelőt. Szerencsére azonban vannak olyan sablonok, melyek hatalmas népszerűségnek örvendenek és nem is véletlenül.
Az egyik legnépszerűbb Prémium sablon az Elegant Themes Divi-je. Ez a megoldás is egy multi-purpose sablon, ami azt jelenti, hogy többféle célra is felhasználható, így amennyiben egyelőre csak egy bloggal indulnál, de ismered magad és tudod, hogy később sokkal többet fog akarni weboldaladtól, mint bejegyzések egyszerű közlése, jó választás lehet a Divi. Annak, aki nem ért és nem akar kódolni, vagy kezdő a WordPressben, jó választás lehet.
A Divi egésze magyar nyelven is elérhető, tehát a Divi Builder, a sablon beállításai, az elemek és azoknak a speciális beállításai is mind magyar nyelvűek, ezért aki németet választott a középsuliban, az sem fog eltévedni benne. Az Elegant Themes mindig szép, letiszult és modern dizájnnal készíti sablonjait, úgyhogy megjelenés tekintetében elég jó a Divi.
A Divi egyszerű, letisztult, könnyen navigálható felhasználói szempontból és könnyen alakítható admin szempontból. ha jól válogatjuk össze a menüt és a színeket, látogatóink egy imádni való felületet kapnak, amin nem lesznek idegbajosak a nehéz kezelhetőség miatt. Ráadásul kiváló pluginekkel lehet bővíteni, melyek egy részét kimondottan hozzá hozták létre. Jó hír, hogy ezek csomagban járnak prémium sablonodhoz, így aztán a variációk száma szinte végtelen.
A Divihez 87-nél is több sablonoldalt készítettek el, melyeket külön meg kell vásárolni, de csak egyszer és azután annyi weboldalon használod őket, ahányon csak akarod. Egyik nagy előny és különlegesség, hogy vizuális oldalkészítővel dolgozhatsz, aminek hála beállítások közben is láthatod, hogy néznek ki változtatásaid látogatói szemmel. Ugyanez hátrány is, ha később sablont akarsz váltani, mivel az Elegantthemes saját builderrel dolgozik, sablon váltás esetén vagy a Divi Buildert kell használnod vagy átpakolni az egész tartalmat egy másik Builderbe.
Annak, aki hosszútávra szeretne magának sablont választani, nagyon fontos, hogy folyamatosan frissülő, multi-purpose sablonra tegyen szert, melyhez jár a prémium ügyfélszolgálat, folyamatosan frissülő és gazdag bővítménytár, valamint rengeteg sablonoldal. nagyon nehéz és rossz az, ha évente új sablonba akarjuk rendezni weboldalunkat. Persze néha elcsábul az ember, de nem igazán éri meg a sűrű változtatás. keressünk inkább egy kiváló, rugalmas és rengeteg lehetőséggel kecsegtető prémium sablon, amivel akár évek múlva is pompás oldallal kápráztathatjuk el látogatóinkat. jelenleg a Divi ezt ígéri és sokszor előfordult már, hogy egy-egy jobban sikerült sablon több évig is az élvonalban maradt.
Ugyanakkor azt is tudnod kell a Diviről, hogy ha bele kell nyúlni, pl. funkciót módosítani, akkor már kissé nehézkesebb a rendszer. Én személy szerint nem szeretek a Divivel dolgozni, de van ügyfelünk, akinek ez a sablon van a weboldala alatt. (Idővel majd bemutatom a kedvenc, rendkívül rugalmas sablonomat is.)