PHP frissítés szükséges – üzenet a WP adminban
Van, amikor azt hiszed, hogy minden rendben, hiszen rendszeresen frissítgeted a WordPress rendszeredet és az hibátlanul működik is.
A fenti képen egyik ügyfelünk régebben készített honlapjának admin felülete látható. Mivel a tárhelyszolgáltatója is mi vagyunk, értelemszerűen tőlünk kért segítséget, hogy mit kell tennie. El lett neki mondva, de az éjszakai karbantartásnál át is állítottuk neki.
Figyelj oda a háttérre is. A háttérben is kell néha frissíteni. A szerverek szoftvereit rendszeresen frissítik a tárhelyszolgáltatók (ha mégsem, akkor menekülj attól a szolgáltatótól). Így legtöbbször nincs más dolgod, mint belépni a tárhelykezelő felületre (cPanel, Plesk, Directadmin,stb.) és beállítani egy frissebb PHP verziót, majd megnézni, hogy minden rendben van-e a honlapodon.
Nem olyan vészes dolog, cPanelen például ezeken a lépéseken kell végigmenned:
1. Belépsz a cPanel felületére, megkeresed a „Select PHP version” linket. A link átvisz a php beállítások felületére.
2. A PHP version melletti lenyíló menüben kiválasztod, hogy melyik PHP verziót szeretnéd használni, majd ráklikkelsz a „Set as current” linkre.
3. Felül a „Switch to PHP options” gomb alatt találod az egyedileg beállítható jellemzőket (nem mindenhol van). Rendszerint a feltöltési limitet, memória limitet, max_input_vars értéket, stb. állítgathatod a globális értékeken belül.
Ha készen vagy, ellenőrizd a honlapod működését. Ha valamelyik plugin nem működik, akkor nézz utána, hogy javítják-e, van-e frissítése, ha nincs, akkor cseréld le (ha pedig nem feltétlenül szükséges, akkor iktatsd ki). Néha előfordul, hogy sablont is kell cserélned, mert elavult, nem frissítették, stb. Ilyenkor értelemszerűen több munkád lesz a honlappal.
A biztonságos működés viszont fontos, tehát legalább PHP 7.2 verzióra állítsd át.