Főbb tárhelyválasztási szempontok

Ebben a bejegyzésben néhány olyan alapvető szempontot mondok el, ami alapján már bátran belevághatsz a tárhelyszolgáltatók közötti válogatásba.
Minden tervedet alaposan megfontolva dönts: nem biztos, hogy az olcsóbb tárhely jobb lesz.
Megbízhatóság, rendelkezésre állás
Milyen szerveren biztosítják a szolgáltatást (hardver). Rendelkezésre állás: pl. egy 99,5%-os rendelkezésre állás szerint nem tervezetten egy évben összesen 43 órát eshet ki a szolgáltatás.
Nagyon fontos előre tudni, hogy milyen hardvereken szolgáltatják a tárhelyet. Ahol egygépes, P4 szintű gép van szervernek beüzemelve, ott lehet, hogy problémáid lesznek a szolgáltatás minőségével, illetve számíthatsz arra, hogy szerverfejlesztésre nem valószínű, hogy költenek. Ezek többnyire „egyszemélyes” tárhelyszolgáltatók.
Oda kell figyelni a sebességre is, a legtöbb szolgáltató könnyedén mondja a 100 MB/s sebességet, ami legtöbbször csak hazai viszonylatra igaz. A külföldi elérés sokszor ennek negyede sincs.
Utóbbi különösen fontos lehet, ha külföldi célközönséged (is) van.
Többletszolgáltatás
Mit kínál az adott szolgáltató pluszként – akár ingyenesen, akár díj ellenében. Pl. jelszavas védelem oldalakhoz, olcsóbb domainnév vásárlás, kiegészítők (pl. szoftverek, sablonok) olcsóbb vásárlása, webes adminfelület, webmail, statisztika, előretelepített tartalomkezelők, 1 klikk install, stb.
Ügyfélszolgálat, elérhetőség, GYIK
Milyen elérhetőségei vannak a szolgáltatónak, vezetékes telefon, mobil, Skype.
GYIK, azaz gyakran ismételt kérdések. Minden komolyabb szolgáltató feltünteti a honlapján az alapvető információkat. Pl. FTP kapcsolat beállításai, adminfelület elérhetősége, e-mail címek beállítása, stb.
Ár/érték aránya
Össze kell hasonlítani több szolgáltató díjcsomagjának árát az adott kategóriában.
Természetesen mindent számba kell venni a hasonlításnál, hiszen egyik szolgáltató beleérti az email tárhelyet az össztárhely méretbe, a másik nem. Egyik lehetővé teszi saját hibaoldalak készítését, a másik nem, egyiknél rendszeres napi mentés van, a másiknál nem, stb. Van ahol 1 db MySQL-t kapunk, van ahol többet.
Nem árt előre tudni, hogy korlátozott-e az adatbázis mérete, illetve van-e adatforgalmi korlát.