Ingyenes WordPress bővítmények, amelyekre neked is szükséged lesz
A WordPress alapú oldalak legnagyobb előnye, hogy egyszerű kezelhetőségük mellett rengeteg ingyenes plugin, avagy bővítmény is elérhető hozzájuk, amelyek között rengeteg hasznos darabot is találhatunk magunknak. Az alábbiakban néhány olyan ingyenes kiegészítőt válogattunk össze, amelyik egyetlen sikeres WordPress honlapról sem hiányozhat!
1. Akismet
Az Akismet az egyik legjobb spam szűrő, amit WordPress alapon elérhetünk. Segítségével lehetőséget kapunk könnyedén kiszűrni és eltávolítani a spam hozzászólásokat. Habár alapesetben a WordPress része, kevesen használják, mert egy külön API kulcs beszerzése szükségeltetik hozzá. Érdemes igényelni és alkalmazni!
2. WP Super Cache
A WP Super Cache – a WP Fastest Cache és a W3 Total Cache is jó alternatívák – egy cache bővítményként gyorsítótárat tesznek WordPress honlapunk alá, ezáltal lehetőségünk lesz úgy felgyorsítani weboldalunkat, hogy a plugin automatikusan statikus html oldalakat készít minden egyes aloldalunkból. Ezeket az oldalakat az oldal lementi a szerverre, és ha egy látogató rákattint ezekre, a mentett verziót kapja meg, méghozzá páratlan gyorsasággal.
3. WordPress SEO by Yoast vagy All in One SEO Pack
Habár rengeteg alternatíva létezik erre, a Yoast-féle WordPress SEO és az All in One SEO Pack a két legjobb, ha megfelelő keresőoptimalizálással szeretnénk ellátni honlapunkat. Segítségükkel egyedi metaleírást készíthetünk oldalainkhoz és bejegyzéseinket, de generálhatunk egy külön oldaltérképet is, valamint számtalan más egyéb beállítást is alkalmazhatunk bármelyikkel. Természetesen csak az egyiket célszerű használatba venni.
4. Wordfence Security
A Wordfence Security – a Better WP Security és az All in One Security még jó alternatíva – egy rendkívül hatásos és egyben ingyenes tűzgal, amivel lényegesen biztonságosabbá tehetjük weboldalunkat a kártékony robotok és a káros támadások ellen. A bővítménnyel lehetőségünk lesz például dupla hitelesítést kérni bejelentkezéskor a felhasználóktól, futtathatunk malware keresést, felmérhetjük vele oldalunk biztonságát, megvizsgálhatjuk vele weboldalunk részeit, az állandósítható tűzfallal pedig megvédhetjük portálunkat a keresőrobotok, a hackerek és más egyéb támadások ellen.
5. WP Optimize
A WP Optimize egy nagyszerű plugin az adatbázis optimalizáláshoz, amire nagyon kevés WordPress oldal tulajdonos fordít elég figyelmet. Márpedig ezzel a kiegészítősével lényegesen csökkenthetjük a teljes adatbázis méretét, törölhetjük az automatikus mentéseket, a nem használt vagy duplikált adatokat, illetve a törlések után maradt kódokat is. Remek alternatívája a Wp Sweep bővítmény.
6. UpdraftPlus Backup and Restoration
Habár soha ne legyen szükség rá, de egyéni szerver esetén nem árt biztonsági mentést és másolatot készíteni teljes weboldalunkról. Az UpdraftPlus Backup and Restoration nem csak azért előnyös, mert ingyenes és rendkívül egyszerűen használható, hanem azért is, mert lehetőséget biztosít például felhő alapú tárolásra is, hiszen összeköttetésben van olyan fájltárolókkal, mint a Dropbox vagy a Google Drive. Számtalan alternatíva létezik, bármelyik jó lehet, csak ne felejtsünk el egyet beüzemelni.