Keresőbe regisztrálás vs. linképítés
Egy korábbi, a keresőbe regisztrálás című cikk hozzászólásaiból arra a következtetésre jutottunk, hogy ezen a téren fogalmi zavarok vannak. Így tiszta vizet öntünk a pohárba.
A keresőbe regisztrálásra akkor kerülhet sor (illetve inkább akkor érdemes sort keríteni), ha az új honlapunk hetek, esetleg hónapok múlva sincs indexelve szabadszavas keresőben, annak ellenére, hogy nem adtunk meg hozzá noindex meta elemet. A honlap akkor nincs indexelve, ha a keresőben nincs rá találat, sem a honlap nevére, sem a honlap tartalmára nem találjuk meg a honlapot a keresőben.
A keresőbe regisztrálás esetén NEM kapunk viszontlinket (backlink), csak előbb-utóbb indexbe kerül az oldal, azaz keresés esetén meg fogjuk találni a Google vagy más kereső (Yahoo, Bing, stb.) valamelyik oldalán a saját honlapunk, tartalmunk linkjét.
Tehát kereső regisztráció esetén a keresőmotornak mutatjuk meg a weboldalunkat, a kereső-szolgáltatóhoz regisztráljuk a honlapot.
Ezzel szemben a linképítés a SEO egy fontos része, amelynek során ma már a természetességre kell törekedni. A linképítést linkkatalógusokba, linkgyűjteményekbe, cikk katalógusokba, blogokra, fórumokra, stb. végezzük.
A linképítés során mindig kapunk viszontlinket. Persze a viszontlink minősége egy másik kérdés ebben az esetben, lehet teljes értékű, nofollow, átirányított.
Itt kell megemlíteni azt is, hogy nagyon fontos leellenőrizni,hogy a katalógus, cikkgyűjtemény, ahová beküldjük a honlapunkat nincs-e büntetve, legrosszabb esetben nem került-e ki az indexből. Mert bizony ez utóbbi is előfordulhat. Az indexből kikerült katalógusoknak ugyanaz a jellemzője, mint a még nem indexelt weboldalaknak: nem találjuk meg az oldalt és aloldalait a találati listán.