Linképítési módszerek
Linket több módszerrel építhetünk.
Linkkatalógusok
A linkkatalógusoknak több fajtája van:
- Ingyenes katalógusok, amelyek nem kérnek viszontlinket. Pl. tlap.hu, lapozz.hu oldalak. A katalógusokba bekerülés nem 100%-os, inkább 50-70% közötti.
- Ingyenes, viszontlinket kérő katalógusok. Itt a bekerülés feltétele, hogy a honlapunkról mutasson link a katalógusra.
- Fizetős katalógusok. Akkor kerül be a weboldal, ha megfizetjük a havi vagy éves díjat.
Cikkírás
Más néven szakértői cikkek publikálása. Különböző cikkgyűjtő oldalakra írunk cikket, amelynek a szövegébe ágyazzuk bele a honlapunk linkjét. Rendkívül hatékony és nagyon időigényes módszer, mivel minden cikknek egyedi szövegezésűnek kell lennie.
Blog kommentelés – saját blog írás
Blogbejegyzéseket kommentelhetünk, ahol el tudjuk helyezni a linkünket. Vigyázni kell arra, hogy témába vágó blogokon, és az adott bejegyzéshez kapcsolódóan nyilatkozzunk meg, egyébként spamnek minősül, amit a blog tulajdonosa nem néz jó szemmel.
Saját blog írásánának leginkább a honlapba ágyazott bloggal van értelme, mivel ez erősíti a domainünket és nem utolsó sorban látogatottságot generálhat a honlapunknak.
Hozzászólás fórumokon
A fórumokon általában előbb le kell tenni valamit az asztalra, mielőtt engedik, hogy linket helyezzünk el a hozzászólásban, illetve aláírás linket illesszünk be.
Linkcsere, bannercsere
Néha még lehet előnyös is 🙂 Elsősorban, ha partnerséget keresünk valamely, a profilunkhoz kapcsolódó vállalkozással. Pl. egy fenyőbútorokat gyártó cégnek hasznos lehet „összeállni” egy ágymatracokat forgalmazó webáruházzal, és kölcsönösen küldeni egymáshoz a potenciális vásárlókat.
Ha nincs időd megírni a cikkeket, kérj ajánlatot cikkírásra!