A fülek alá elrejtett tartalmakat is leértékeli a Google
Újabb webmesteri taktikát és trükköt tett tiltólistára nemrégiben a Google, miután egyre többen és egyre többször alkalmaztak különféle füleket – illetve tabokat – különösen a webáruházak esetében azért, hogy az oldal jobb helyet érhessen el a találati listán. A Google azonban a jövőben nem lesz toleráns az ilyen formában elrejtett tartalmakkal, így inkább rendszeresen leértékeli majd őket. Mindezt John Mueller, a keresőóriás munkatársa jelentette be, aki röviden úgy foglalta össze a lényeget, hogy azokat a tartalmakat, amelyek a fülek alatt érhetők el, vagy az olyan menüpontokat, amelyek tartalma csak kattintás után érthetők, a Google a jövőben nem fogja indexelni, rosszabb esetben pedig akár le is értékelheti őket.
A cég természetesen magyarázatot is adott a változásra, ezáltal szerintük a felhasználók ezeket a tartalmakat nem tudják azonnal megtekinteni az oldal felkeresésével, tehát lényegében a rejtett tartalmak sorába tartoznak. Ez a Google szemszögéből azért nagyon ártalmas, mert amennyiben ezen a tartalmak indexelésre kerülnek, ergo megjelennek a találati listán, akkor a felhasználó a kattintás után nem fogja azonnal megtalálni a kérdéses tartalmat, vagyis a találat egyáltalán nem lesz hasznos. Azon webmesterek számára, akik nem trükköztek ezekkel a fülekkel, természetesen nem sok hátrányt jelent az intézkedés, hiszen a legtöbben azért használták ezt a megoldást, mert nem kiemelt fontosságú adatokat közöltek a látogatókkal ilyen formában.
A keresőoptimalizálás szempontjából természetesen ez a hír nem túl pozitív, hiszen a SEO és a felhasználói élmény tekintetében is a fülek alá rejtett tartalmak kiemelten hasznosak voltak. Példának okáért egy webáruházi termékleírásban a kiegészítő adatokat egy kattintás után érhette el eddig a vásárló, de a jobb helyezés érdekében a jövőben mindent szem elé kell tenniük a boltoknak, ami információs kavalkádot idézhet elő a jobb találati listás helyezés érdekében. Az intézkedés hatására többek között például az Amazon is változtatott korábban éveken át használt füles módszeréről arra, hogy egy termék minden egyes tartalmát egymás alatt jelenítik meg.