A mai emberek már máshogy nézik a találati listát
Sokan talán azt hihetik, hogy az emberek a találati listákat mindig és mindenkor ugyanúgy nézik, azonban a Meditative által kibocsátott legfrissebb tanulmány szerint ez is átalakulóban van. Manapság ugyanis az emberek már egészen másként tekintenek a találati listákra, mint néhány évvel ezelőtt, amit nem árt figyelembe venniük a honlap-tulajdonosoknak, hiszen ez a változás nagy hatással lehet az átkattintási arányra is.
A tanulmány szerint a korábban releváns aranyháromszög jelentősége ma már nem mérvadó, hiszen ma már másképp tekintünk a Google találati listájára. Aki nem tudná, az aranyháromszög elnevezést a korábban jellemző megfigyelések alapján találták ki, miután kiderült, hogy a felhasználók egy F-alakzat mentén figyelik meg a legelőször a találatokat, ezáltal az ebbe beleeső honlapok lényegesen nagyobb átkattintási aránnyal rendelkeztek, mint mások. A találati listák azonban a múltban egyre összetettebbé váltak, ami megváltoztatta a felhasználók viselkedését is. Példának okáért a tanulmány szerint a felhasználók ma már lényegesen több találatot néznek át, mint korábban, ezáltal csökkent a jelentősége annak, hogy kik vannak az első helyeken. Ez nem jelenti azt, hogy az emberek kevesebb időt töltenének kereséssel, hiszen bár több találatot átfutnak – ami jó hír a lista alsóbb helyein elhelyezkedőknek –, mégis kevesebb időt szánnak egy-egy találat alaposabb áttanulmányozásával. Ez azt is jelenti a gyakorlatban, hogy sokkal hangsúlyosabb szerepet kaptak a cikk címek mellett a metaleírások is.
Az átkattintási arányok tekintetében ma sokkal jobb eredményeket érnek el azok a találatok, amelyek a második vagy a negyedik helyen állnak, mint évekkel ezelőtt, amikor az első helyezett szinte mindent vitt. Ez természetesen még korántsem jelenti azt, hogy az első hely már nem számítana, de a korábbi 70-80 százalékos átkattintások helyett a találati lista első szereplője már csak 30-35 százalékos átkattintást tud felmutatni a többiekhez mérten. A statisztikákból kiderült az is, hogy a keresők nagy része figyelmen kívül hagyja a fizetett hirdetéseket, amelyeket bár átfutnak, azonban sokkal többet időznek az organikus találatokon.