A Google találati listáját befolyásoló tényezők 4.
61. Értékes tartalom. A Google különbséget tesz a „minőségi” és „hasznos” tartalmak között. A hasznosnak ítélt tartalommal rendelkező oldalak előnyt élveznek a találati listákban.
62. Egyedi tartalom. A Google előnyben részesíti azokat az oldalakat, amelyek egyedi tartalommal rendelkeznek, és hasznos információt közölnek a felhasználóval, az olyan oldalakat pedig, amelyek ezt nem teljesítik, kiszűri. Ilyen oldalak például a kevés információval rendelkező partneroldalak.
63. Kapcsolati adatok. A Google Quality Rating Guidelines szerint azok az oldalak előnyt élveznek, amelyeken megfelelő mennyiségű kapcsolati információ található, és még nagyobb előnyt, ha ez egyezik a WhoIs adatbázis adataival is.
64. Megbízhatóság. A Trust Rank egy olyan algoritmus, amely lehetővé teszi a hasznos oldalak elválasztását a spam-ektől. Ez a rangsorolás mutatja meg, hogy az oldal mennyire megbízható. A Trust Rank az alapján osztályoz, hogy mennyi nagyon megbízható oldalról hivatkoznak rá.
65. Áttekinthető felépítés. A weboldal belső felépítése lehetővé teszi a Google számára, hogy tematikusan rendezze a tartalmat. Tehát, hogy a megfelelő címszó alatt a megfelelő tartalmat találja, és ezek tematikusan, logikusan egymásra legyenek építve.
66. Rendszeres frissítés. Fontos, hogy a weblap mindig naprakész legyen, újabb információk kerüljenek rá. Nem meglepő, hogy ez is befolyásolja a Google találati listáját.
67. Megfelelő számú aloldal. Az oldalak száma szintén számít, ugyanis a nagy oldalszámmal rendelkező weblap sokkal hitelesebb, és könnyebben megkülönböztethető, mint egy gyenge partneroldal, amely kevés oldallal rendelkezik.
68. Oldaltérkép beszúrása. Ha a weblapon megjelenik az oldaltérkép is, a keresőmotor könnyebben és alaposabban indexeli a honlapot, és ezáltal több lehetőséget kap a honlap a láthatóságra. A térkép megkönnyíti a felhasználó dolgát is.
69. Folyamosan rendelkezésre álló honlap. Magától értetődő, hogy a szerverhiba vagy a karbantartás hiánya miatti leállás rontja a weblap pozícióját, ha túl hosszú ideig tart a leállás vagy túl huzamos ideig nincs karbantartva, akár ki is szűrhetik emiatt a keresőtalálatokból.
70. A szerver földrajzi elhelyezkedése. A szerver geográfiai elhelyezkedése is befolyásolja az oldal helyezését a találati listákon, ugyanis attól függően, hogy földrajzilag hol található a szerver, az adott régiókban másképp rangsorolják az oldalt. A geo-specifikus kereséseknél ez többszörösen igaz.
71. SSL tanúsítvány (webáruházak). A Google megerősítése alapján az SSL tanúsítvánnyal rendelkező E- kereskedelmi oldalakat előrébb rangsorolja, az SSL tanúsítvány indexelésével.
72. „Adatvédelem – Felhasználási feltételek”. A megbízhatóságot bizonyítják az „Adatvédelem” és a „Felhasználási feltételek” oldalak is. A Google ezen két oldal alapján megbizonyosodhat arról, hogy a weboldal hasznos része az internetnek. Ugyanakkor gyakran szoktuk ezt a két oldalt noindexre és sok esetben egyben nofollowra állítani. Főleg, miután száraz, sablon szöveg, ami gyakran legalább 70-80%-ban megegyezik jónéhány más weboldal hasonló tartalmával. Arra, hogy melyik beállítás a legjobb, jelenleg nincs statisztikai adat.
73. Duplikált tartalom. A duplikált oldalak csökkentik a honlap átláthatóságát, és ezzel együtt a weblap láthatóságát is. Ugyanígy a duplikált meta adatok is. A Google Panda óta erre kiemelt figyelmet kell fordítani.
74. A navigációs útvonal. Ezen linkkészlet segítségével a felhasználó láthatja az aktuális helyzetét a webhelyen belül, könnyebben tud navigálni benne, és segít megállapítani a keresőmotornak is, hogy hol vannak az adott adatok az oldalon. A SearchEngineJournal.com és az Ethical SEO Consulting is azt állítja, hogy ez is egy fontos rangsorolási tényező.
75. Mobil eszközökre való optimalizálás. A mobileszközről indított keresések esetében a mobilra optimalizált, reszponzív oldalak kerülnek előnybe a találati listán. Ugyanis a nem reszponzív (mobil méretére alakuló weblapdesign) oldalak nehezen átláthatóak a mobilkészülékekről. 2015. április 21. mérföldkő lesz ebből a szempontból. Kíváncsian várjuk, az első beszámolókat a nem reszponzív weboldalak hátracsúszásáról.
76. YouTube videók jelenléte. A köztudottan Google tulajdonában levő Youtube videók előnyt élveznek a találati listákban. A Search Engine Land szerint a YouTube forgalom is jelentősen megnövekedett a Google Panda algoritmusa után.
77. Felhasználóbarát weboldal. A könnyen használható honlapok előnyben részesülnek, míg a nehezen navigálható weblapok lennebb kerülnek a találati listákon. Egy algoritmus határozza meg ezt, amely figyelembe vesz olyan tényezőket is, mint az oldalon eltöltött idő, a megtekintett oldalak csökkenése, és a visszafordulási arány növekedése. Ezek alapján rangsorolja a vizsgált oldalakat.
78. Google webmestereszközök, Google Analitika. Ezen alkalmazások, ha a honlapba vannak telepítve, lehetővé teszik, hogy a Google több adatot kapjon, és ezáltal befolyásolják az oldal helyezését. Az alkalmazások telepítésével javulhat az oldal indexelése is.
79. Az oldal reputációja. A felhasználói értékelések és visszajelzések, vagyis az oldal reputációja is befolyásolja a találati listát. Az olyan oldalak, mint a Yelp.com, vagy a RipOffNetwork.com, amelyek felülvizsgálják és elemzik a weblapokat, fontos szerepet kapnak ennek az algoritmusnak a felépítésében.
80. A viszontlinket adó domain kora. A weboldalra hivatkozó oldalak, vagyis a backlinkek domainjének kora is fontos. Egy korosabb domainről kapott link erősebb, mint az újabbakról jövő hivatkozás.