A Google találati listáját befolyásoló tényezők 6.
101. A linkelő oldal ország domainje. A hivatkozó weboldal ország domainje is befolyásolja a találatokat az adott országban leadott keresésnél. Azt is figyelembe veszik az oldalak rangsorolásakor, ha a kereső és az oldal domainje (.hu,.de,.cn,.co.uk) ugyanazon országból származik.
102. A hivatkozás elhelyezése a szövegben. Fontos a tartalomban elhelyezett link pozíciója is, ugyanis a tartalom elejére elhelyezett linkek nagyobb előnyt élveznek, mint a tartalom végén elhelyezettek.
103. A hivatkozás pozíciója a honlapon. A link weboldalon való elhelyezése is számít. A láblécbe vagy oldalsávba elhelyezett linkek kevésbé kapnak hangsúlyt, az oldal tartalmába ágyazottakkal szemben. Sőt, a túlzásba vitt sitewide (minden aloldalon megjelenő) linkek inkább ártanak.
104. Releváns oldalakról érkező hivatkozások. A SEO stratégia arra összpontosít, hogy releváns linkeket szerezzen. Ezért fontos a linkelő domain relevanciája. Egy tartalmilag hasonló weboldalról származó link sokkal erősebb, mint egy a honlappal kevésbé összeegyeztethető weblapról származó.
105. A relevancia oldalszinten is fontos. A Hilltop algoritmus szerint szintén erősebb egy olyan oldalról származó link, amelyik kapcsolódik az oldal tartalmához, mint a gyenge, összefüggéstelen oldalról származó linkek.
106. A hivatkozás körüli szöveg hangulata. A Google-nek egy magas szintű fejlesztése az algoritmusában lehetővé tette, hogy felmérhesse a link körüli szövegek hangulatát. Szóval képes kiszűrni a weblapra mutató negatív értékeléseket, és ugyanígy észreveszi a pozitívokat is. A pozitív hangulatú linkek természetesen nagyobb hangsúlyt kapnak.
107. Címben található kulcsszavak. Az olyan oldalon levő linkeket, amelyek kulcsszavai megegyeznek az adott link oldalán levőkkel, kifejezetten nagy előnynek örvendhetnek a Google szemében.
108. Linksebesség – pozitív. A „link-sebesség” fontos szempont, hiszen hozzájárul az oldal felhasználóbarát rendszeréhez, így hát a találati listákban is előnyt kap a pozitív linksebesség.
109. Linksebesség – negatív. A pozitív „linksebesség” ellentéte, vagyis a negatív „linksebesség” ugyanolyan befolyáltságot élvez, csak persze a negatív irányba, ez ugyanis a csökkenő népszerűség jele.
110. Hubokból érkező hivatkozások. A „Hub” vagyis csomópontokból származó linkekre is külön hely van a Google algoritmusában, egyes témákban egyedi bánásmódban részesülnek.
111. Hivatkozások a hiteles oldalakról. A kis weblapok és a hitelesebb nagy weblapok közti különbség már bizonyára egyértelmű, de fontos kihangsúlyozni, hogy a hiteles weblapról származó linkek jóval előrébb vannak a listán, mint a kis weblapokról származóak.
112. Forrás a Wikipédián. A Wikipédia oldal forrásaként szerepelni is előny lehet, legalábbis sokan úgy gondolják. Bár ez már a NoFollow linkek kategóriájába tartozik. Mégis hasznos, a Wikipédia iránti nagy Google bizalom okán.
113. Viszontlinkek körüli szavak. A backlink környékén levő „Co-Occurrences”, vagyis azok a szavak, amelyek segítenek a Googlenek megállapítani, hogy miről szól az adott oldal, ezáltal segítik a rangsorolását.
114. Viszontinkek kora. A backlinkek kora is sokat nyom a latba, ugyanis az idősebb backlinkek előnyt élveznek a rangsorolásnál, mint a friss. viszontlinkek.
115. Spamblogok vs. valós oldalak linkjei. A bloghálózatok rohamos megnövekedése miatt a Google annak érdekében, hogy kiszűrje a spamblogokat, előnyben részesíti a valódi weblapokról származó linkeket. Ezt a különbséget nagy valószínűséggel a márka és a felhasználók interakciói alapján teszik meg.
116. A linkprofil természetessége. A természetes linkprofillal rendelkező weblapok fentebb tornásszák magukat a listákon, és tartósabban is maradhatnak ott.
117. Kölcsönös hivatkozások. A túlzott linkcserét a Google nem támogatja, sőt szerintük az egy olyan rendszer, amelyet kerülni kell. Úgyhogy a kölcsönös linkek nem dobnak az oldal népszerűségén.
118. Látogatók által generált tartalom hivatkozásai. A Google megkülönbözteti a látogatók által létrehozott és az oldal tulajdonosa által létrehozott tartalmak linkjeit. Pl. más a hivatalos WordPress. Com-ról származó link értéke, mint mondjuk egy besttoasterreviews.wordpress.com-ról létrehozott link.
119. 301-es átirányítások. Bár Matt Cutts szerint a 301-es linkek hasonlítanak a direkt linkekhez, a találati listánál a direkt linkek élveznek előnyt, míg a 301-es átirányításból származó linkek veszítenek népszerűségükből.
120. Schema.org mikroformátumok. A mikroformátumokat támogató weboldalak előrébb kerülnek, mint azok az oldalak, amelyek nem támogatják. A mikroformátumokat támogató honlapokra többen is kattintnak rá, mint a nem támogatókra.