Az adminisztrációs felület, beállítások

Belépés a honlapra:
http://domainneve.hu/wp-login.php Értelemszerűen a domainneve helyére a domain név kerüljön. Attól függően, hogy melyik sablont választotta, elképzelhető, hogy van a sablonnak külön adminfelülete, ahol az alapbeállításokat elvégezheto. Ezt vagy a megjelenés menüponton belül vagy külön menüpontban találja. A neve általában vagy a sablon neve, vagy „Settings” vagy „sablonnév settings(options)”.
A WordPress menüje
Haladjunk sorban. Kezdjük a bal oldali menüvel.
Vezérlőpult
Egy áttekintő oldal. Ezt látja amikor belép. A fontosabb funkciókat innen rögtön elérheti. Almenüje a Frissítés – ezzel nem kell foglalkozni, a frissítéseket mi végezzük, havonta. A WordPress automatikusan jelzi, ha új verziója jelenik meg, ha telepített pluginnek vagy sablonnak új verziója jelenik meg. A frissítések karbantartását is mi végezzük.
Bejegyzés
Itt lehet kategóriákat, cimkéket létrehozni, új bejegyzést írni valamelyik kategóriába vagy módosítani/törölni meglévő bejegyzést.
Média
Itt lehet kezelni a képeket, videókat, hanganyagokat, illetve más feltöltött dokumentációkat.
Linkek (Hivatkozások)
Több linkkategóriát lehet létrehozni, ezekhez itt lehet linkeket felvenni.
Oldalak
Itt tud új statikus oldalt hozzáadni, a meglévőket módosítani, törölni.
Hozzászólás
Itt moderálhatók az oldalhoz hozzászólók. Alapértelmezettként a hozzászólások engedélyezettek, ezt lehet bejegyzésenként módosítani, ha legörget a lap aljára és a „hozzászólások engedélyezése” mellől kiveszi a pipát. Vagy le lehet tiltani globálisan is.
Megjelenés
Itt lehet sablont váltani a meglévők között.
Bővítmények
Itt a telepített bővítmények, és a bővítmény telepítési lehetőség kapott helyet.
Felhasználók
A honlap felhasználóit lehet kezelni ebben a menüpontban.
Eszközök
A WordPress tartalma exportálható, illetve más honlapokról importálható a tartalom.
Beállítások
A WordPress beállításai és a bővítmények nagy részének beállításai kaptak itt helyet.
Az Általános menü alatt a honlap nevét, leírását, címét, időzónát, dátumot lehet szerkeszteni, illetve itt lehet engedélyezni a regisztrálást is.
Az Írás menüben a bejegyzés szerkesztő magasságát lehet állítani, e-mailen keresztül történő bejegyzés írásához lehet megadni az adatokat, és a közzétételi protokollokat, értesítő szolgáltatásokat lehet beállítani.
Az Olvasás menüben lehet megváltoztatni, hogy mi legyen a kezdőoldalon, módosítani a karakterkódolást (nem javasolt).
Az Interakció menüben a hozzászólások beállításai találhatók.
A Média menüben lehet szabályozni a képek méreteit, videók beágyazását, fájlfeltöltés könyvtárát.
Az Adatvédelem menüben meg lehet tiltani a keresőknek, hogy feltérképezzék a honlapot. Nem javasolt, hacsak nem zártkörű honlapról van szó.
A Közvetlen linkek menüben a honlap URL struktúráját lehet tetszőlegesen átalakítani.
Képernyő beállításai
A jobb felső sarokban, a Súgó mellett látható, akár minden menüben egyedileg állítható, hogy mit szeretnénk az admin felületen látni.
Egy kis érdekesség.
A WordPressben drag and drop módszerrel szinte minden átrendezhető, a különböző funkció „dobozok” kinyithatók, bezárhatók.
Az egyes funkció doboz címsorán egy kattintás és bezárul és újabb kattintásra lenyílik.
Szintén a címsort kell egérrel „megfogni” és a kívánt pozícióba húzni lenyomott egérgombbal az áthelyezéshez. Egy szürke, szaggatott vonallal határolt terület jelzi, hogy hol lehet elengedni az egeret. Így pl. a Közzététel doboz áthelyezhető akár az oldal aljára is.