Az optimális keresőszó-sűrűség egy weboldal cikkeiben
A keresőoptimalizálás során a legnagyobb szabadságot és a legtöbb lehetőséget a keresőoptimalizált cikkek adják, amelyeket nagyon nehéz jól megírni, hiszen sikerüket a megfelelő keresőszó-sűrűség határozza meg.
A keresőszó-sűrűség összességében az, hogy egy adott kifejezés hányszor is fordul elő egy adott weboldalon a teljes szöveghez viszonyítva. Régen a legtöbb SEO-szakember véleménye az volt, hogy minél többször alkalmazzuk a keresőszót a honlapon, az annál relevánsabbá válik a Google számára. És volt idő, amikor lehetett ezzel eredményt is elérni. Mára azonban ez gyökeresen megváltozott.Méghozzá olyannyira, hogy a kulcsszavak túl gyakori, már-már feltűnő és indokolatlan ismételgetése büntetést is von maga után, amivel – ez nem feltétlenül minden esetben, de általánosságban igaz – rombolhatjuk honlapunk helyezését is a találati listán.
A kulcsszó-sűrűség kapcsán Fili Wiese, a Google SEO-szakembere foglalta össze gondolatait a legjobban, amikor azt mondta, hogy a keresőoptimalizálás során a kulcsszó-sűrűséget hagyjuk figyelmen kívül, mert ez olyan, mintha egy 21. századi csatában középkori csatabárddal harcolnánk. A kulcsszó-sűrűség kapcsán a Google egyébiránt már évekkel ezelőtt elismerte, hogy soha nem tartozott a keresőóriás algoritmusainak részévé, ergo a kulcsszavak elhelyezése fontos, és ezt figyeli a Google, de halmozást már nem, ennél ugyanis sokkal komplexebben és finomabban kezeli a cég ezt a témát.
A fentiek tehát nem azt jelentik, hogy a kulcsszavak, illetve a keresőszavak nem lennének fontosak egy weboldalra írott cikk esetében, sokkal inkább azt, hogy az adott kifejezés felelőtlen ismételgetésével és gyakoriságával nem jutunk előrébb, sőt mi több, ez a módszer sokkal inkább visszafelé sülhet el. A lényeg tehát, hogy mindig inkább arra törekedjünk, hogy megírjunk egy tartalmas, minőségien megfogalmazott, ízléses és hasznos cikket, ami a legjobban passzol weboldalunk tartalmához, és amennyiben lehet, a cikk hosszától függően a címen kívül maximum kétszer rejtsük el a keresőszót, méghozzá a lehető legtermészetesebb formában. Ezzel a módszerrel biztos a siker, illetve a jobb helyezés is!