Bejegyzések készítése, publikálása WordPress weboldalon
Azok számára, akik újak a WordPress világában, az egyszerű új bejegyzés készítése sem megy még olyan könnyen. Hamar bele lehet jönni, hiszen ritka egyszerű dologról van szó, ami nagyban hasonlít a mindenki által használt Word szövegszerkesztő használatára.
Nagyon egyszerű a dolog. Első lépésként lépjünk be oldalunk Admin felületére. A baloldali oldalsávban látni fogjuk a „Bejegyzés” menüt, melyen belül az „Új hozzáadása” almenüre kattintva megjelenik a felület, ahová írhatunk vagy bemásolhatjuk a már megírt tartalmunkat. Ugyanerre a felületre irányít az „Összes bejegyzés” menő „Új hozzáadása” almenüje is.
Ha megjelent a mező, ahová írhatunk, nincs más dolgunk, mint begépelni vagy bemásolni a közzétenni kívánt tartalmat. Ez lehet csak szöveg, vagy kép, vagy video, lényegében, bármi. A WordPress külön mezőt szentelt bejegyzésünk címének, alatt pedig Eszköztárral ellátva kapjuk meg a szövegnek szánt részt. A Cím nem lehet más, kizárólag szöveg.
A jó cím rövid, lényegre törő, figyelemfelkeltő és maximálisan releváns az alatta elérhető tartalomra. Formai megkötések ugyan nincsenek, de WordPress sablonunktól függően, könnyen lehet, hogy a túl hosszú címek nagyon rosszul jelennek meg. Ha keskeny sablonunk van, akkor célszerű rövid, párszavas címet adnunk bejegyzésünknek, de minden más esetben is az ideális hossz semmiképpen nem haladja meg a kétsoros hosszúságot.
Amennyiben már elkészítettük tartalmunkat, elegendő azt csak bemásolni a nagyobb fehér mezőbe, a cím alá. A Wordben készített tartalmakat esetében egyes verziók megtartják a formázást, ezért érdemesebb előbb kimásolni tartalmunkat jegyzettömbbe, majd onnan átvinni a WordPress-be. Ha megvan a nyers szöveg, a mező felső részén található Grafikai szerkesztővel gyönyörűen megformázhatjuk, médiafájlokat adhatunk hozzá. A WordPress grafikus szerkesztő fejléce nem igazán tér el a megszokott szövegszerkesztőkétől, még jeleiben is, így nagyon könnyű dolgunk lesz. A megszokott formázási lehetőségeket könnyedén megtaláljuk (félkövér, dőlt, balra zárt stb). Ma már nem kell semmiféle HTML ismeret ahhoz, hogy WordPress alapú weboldalunkon szépen formázott, képekkel tarkított szövegeket hozzunk létre, így a kezdő és ismeretekkel nem rendelkező bloggerek is profi tartalmat kínálhatnak olvasói számára.
Amennyiben rendelkezünk HTML ismeretekkel, használhatjuk a HTML szerkesztőt is, erre átváltani csupán egy kattintás a szerkesztő jobb felső részén. Például linket „tenni” egy szóra, képre a HTML szerkesztővel tudunk csak, de minden mást megoldhatunk a Grafikus szerkesztő felületre váltva.
Nagyon fontos, hogy a keresők szeretik a kiemelt részeket, ezért használjuk csak bátran az alcímeket, ezekhez pedig a H1, H2 stb kiemeléseket, amiket a bal felső sarokban találunk, ha az eszköztárat nézzük.
Amikor készen vagyunk, már csak el kell döntenünk, hogy bejegyzésünket csupán vázlatként mentjük, vagy most azonnal közzé is tesszük. Bejegyzésünk mellett a jobb oldali oldalsáv tetején látható dobozban találjuk a „Mentés vázlatként” és „közzététel” gombokat, de ugyanitt van lehetőségünk beállítani, ha egy bizonyos időpontban szeretnénk publikálni, viszont az nem most van. A beállított időpontban a WordPress önállóan, automatikusan közzéteszi a tartalmat, így azok számára, akik nem érnek rá minden nap ezzel foglalkozni, de van egy heti anyaguk, könnyedén elérhető, hogy egyszeri feltöltéssel a tartalmak naponta jelenjenek meg.