Instagram marketing tippek – Hashtag
Ma már minden platformon, minden csatornán verseny folyik a látogatókért, vásárlókért, kattintókért. A Google – keressünk szinte bármit – először a kereskedelmi célú hirdetéseket, majd pedig a szintén marketing célú találatokat jeleníti meg. Megjelentek a facebook hirdetések, aztán az instagram sem csak a fotómegosztásról szól már. Elmondhatjuk, hogy egy magára valamit is adó vállalkozás nem maradhat talpon facebook és instagram fiók nélkül, sőt, a twitterre is érdemes bemerészkedni, hiszen itt is folyik a marketing.
Mi az a hashtag?
Ha instagramon is jelen vagyunk vállalkozásunkkal, a feltöltött tartalmakat, melyek már nem csak képek, hanem videok is lehetnek, ugyanúgy optimalizálnunk kell kulcsszavakkal, ahogy tesszük ezt keresőoptimalizálás közben is. Az instagramon viszont a kulcsszavainkat látható helyen adjuk meg, kettőskeresztet téve a fontos szavak elé. ez a kettőskereszt a hashtag, melynek segítségével az instagram felhasználói megtalálnak minket. Sőt, az instagram maga is figyeli ezeket a hashtag-eket, mert az alkalmazás „Felfedezés” részénél olyan tartalmakat kínál a felhasználónak, melyek valamilyen formában hasonlítanak az általa kedvelt tartalmakra vagy olyan jellegű feltöltések, melyek az általa követett más felhasználók feltöltéseihez hasonlóak.
Hogyan optimalizálj hashtag segítségével?
A marketing trükkök és lehetőségek a SEO kulcsszavazáshoz hasonlóak. Tartalmainkat (a képeket vagy videokat) olyan – hashtag előjelű – szavakkal kell felcímkéznünk, melyeket a Google találati listáján való előrébb kerüléshez és a megfelelő látogatókhoz eljutáshoz használnánk.
Mutatunk egy példát. Ha mondjuk neked díszpárna webáruházad van és felteszel egy unikornist ábrázoló díszpárnát, akkor mindenképpen el kell látnod a következővel : #díszpárna #párna #unikornis #fashion. Természetesen ez csupán néhány szó, de a lényeget jól mutatja. olyan szavakat kell találnod, amivel a célközönséged „dolgozhat”, tehát amit azok írnak be az instagram keresőjébe, akiket a párnád érdekelhet. Számtalan lehetőséged van az instagramon hatékony marketing tevékenységet folytatni. Ehhez a szóban forgó kettőskereszt az egyik legfontosabb eszköz, nézd meg, mit ajánlunk a használatához.
Tippek a hatékony, marketing célú hashtageléshez:
- Legyen pontos és általános szó is hashtagek között. Ha egy terméket posztolsz, akkor fontos, hogy a pontos elnevezését, a márkát és a terméktípust is megjelöld. Ezen kívül azokat a kategóriákat is meg kell jelölni, melyekbe a termék tartozik. Táskánál például a táska márkája, fantázianeve, kollekcióneve mellett annak is szerepelnie kell, hogy „táska”, „fashion”, „divat”, „outfit” és hasonlók.
- Nézd meg, bizonyos szavakra hány találatod mutat az instagram. Ha elkezded beírni a szót, meg fogja mutatni automatikusan, hogy eddig hányan használták. A magas szám is jót jelent, dolgozz nyugodtan olyan általános, de konkrétan az aktuális tartalmadra vagy vállalkozásod egészéhez kapcsolódó szavakkal, melyek többmilliós találatot mutatnak. Azok a szavak, melyek csupán párszázas számmal büszkélkedhetnek, nem ideálisak, kivétel ez alól a termékedhez, szolgáltatásodhoz, márkádhoz kapcsolódó kifejezések, mert ezeket mindenképpen használd, akkor is, ha csak 5-10 találatot adnak.
- Ha brandet építenél, találd ki saját hashtag-eidet. Nyilvánvalóan nem csak azokkal dolgozz, de ha van egy „xyz” márkád, akkor mindenképpen hashtageld. Amennyiben van olyan, mai ehhez kapcsolódik és szeretnéd, ha szlogenné válna, csak bátran írd be a kettőskereszt mögé. természetesen itt is fontos használni ezek mellé az előbbiekben mutatott módon más szavakat is.
- Nézz körül, találsz-e olyan csoportot, melynek saját hashtagjét te magad is használhatod. Például nagyon népszerű a „#mutimiteszel” hashtag, mellyel a különböző ételeiket jelölheti bárki. Ha mondjuk szakács vagy esetleg éttermed van, nyugodtan használd néhány mutatósabb fogás mellé, ám vigyázz, hogy ne vidd túlzásba, minden mellé ne aggasd oda.
- Ne használj olyan hashtageket, melyeknek semmi köze a termékedhez, mert aki mást keres, az minimális valószínűséggel kíváncsi a tartalmadra. Olyan ez, mint a termékeid meta adatai vagy épp a Google AdWords hirdetésnél használatos kulcsszavak. Légy pontos és tisztességes, ezzel jár mindenki a legjobban.
- Végül pedig, amire még érdemes odafigyelned, hogy ne vidd túlzásba a hashtagelést. Egyáltalán nincs arra szükség, hogy mindent megjelölj, ami csak eszedbe jut a termékeddel kapcsolatban. A különböző szavak ragozott változatait vagy a szinonimákat eleve felejtsd el. aki rákeres az egyikre, az a másikra is rá fog. Ez alól természetesen kivételek is lehetnek.