Többnyelvű WordPress
Sokszor kérdezitek, hogyan lehet többnyelvűsíteni a WordPresst.
Vannak rá ingyenes megoldások, és profi kereskedelmi bővítmények is. Nézzük a változatokat.
Ingyenes megoldások
I. Többnyelvű WordPress bővítményekkel
- Transposh – sok nyelv, automatikus fordítás, érdekes fordítási eredmények…
- qTranslate – kézi fordítási megoldás a content részhez. A menük, oldalsáv, widgetek fordítását azonban nem oldja meg.
Természetesen még jóval több bővítmény létezik a célra, azonban sok közülük több éve nem volt frissítve (pl. Global Translator).
A bővítményeket érdemes végigpróbálgatni, aztán kiválasztani, ami leginkább „kézre esik”.
II. Többnyelvű WordPress kategóriákkal
Úgy is hozhatunk létre többnyelvű honlapot, ha külön kategóriákat hozunk létre az egyes nyelvekhez (pl. hu, en, de, stb.) és ezekbe a kategóriákba minden bejegyzést minden nyelven elkészítünk. Ugyanígy rendszerezhetjük az oldalakat is. Persze ez sem megoldás a menük, widgetek, bővítmények többnyelvűsítéséhez.
III. Multisite megoldás
A multisite kicsit közelebb visz a tökéletes megoldáshoz, hiszen itt – akár aldomaines, akár alkönyvtáras változatot használunk – már meg tudjuk oldani a sablon, a bővítmények, widgetek adott nyelven implementálását is. Bár esetenként előfordul, hogy nekünk kell lefordítani az adott nyelvre a bővítményt, nem mindennek van az angol nyelven kívül más nyelvű elérhetősége. Ha van nyelvi fájl, akkor könnyebb dolgunk van, hiszen nem kell a bővítmény fájljait végigturkálni és ebben az esetben a frissítések után nem kell az egész fordítási műveletet újra végigcsinálni. Ha nincs nyelvi fájl, akkor vagy elkészítjük a pot (és po) fájlt – poedit nevű szerkesztővel – vagy a bővítmény fájljaiban fordítunk. Ugyanez igaz a sablonokra is.
IV. Több WordPress
Ahány nyelv, annyi domain és annyi WordPress. Értelemszerűen ez annyiszor több munkát is jelent, hiszen minden oldalon ugyanúgy kell majd a karbantartásokat, frissítéseket végezni.
Kereskedelmi megoldások
Easy Translation Manager
Egy kellemes kis bővítmény, amivel nemcsak a contentet tudod kezelni. Az ára nem egy életveszély, mindössze 25 dollár.
Részletek, screenshotok, demo és vásárlás
WPML
A WordPress többnyelvűsítéséhez alkalmas bővítmények csúcsa. Azaz, a ma forgalomban lévő legjobb bővítmény a célra.
Az olcsóbbik (29$) változat a content fordításához teljes mértékben elegendő. Ha mindent fordítani akarsz (sablon, widgetek, stb.), akkor a drágábbik, 79 dolláros verziót kell megvenned.
Sanya
2016. 07 29. @ 13:01
Szia! Bár az idő eltelt de a cucc még élő így kérdezném, hogy ha megveszem akkor több oldalon is tudom alkalmazni vagy minden oldalnál újra kell vásárolni? Van két oldalam és egy a gyerkőcnek ezért kérdezem! Köszi!