Mire kell figyelni a linképítés során?
Linképítési tippek
Legelőször ki kell választani azokat a kulcsszavakat, amelyekre előre szeretnénk jutni a keresőkben. A kiválasztott kulcsszavaknak szerepelni kell a honlapon is, tehát, ha nincs még róla szó, akkor kezdhetjük a honlap tartalomfejlesztésével.
A linkeket releváns oldalakon és egyedi szövegkörnyezetben kell elhelyezni. Azaz szükségünk lesz jónéhány 3-400 karakteres leírásra. Ha cikkgyűjteményből is szeretnénk linket, akkor néhány hosszabb (600-1500 karakteres) cikkre is szükség lesz.
Fontos, szempont, hogy a linkajánlásokat időben elosztva kell megtenni, figyelembe véve az adott katalógus elbírálási idejét. Ahhoz, hogy tudjuk, melyik katalógus milyen idő intervallum alatt bírálja el a beküldött linkajánlásokat, tapasztalat szükséges.
El kell dönteni, melyik linkgyűjteményekbe ajánljuk a honlapot. Ehhez szükség lesz egy katalóguslistára. Tehát kell készíteni egy megfelelő mennyiségű katalógust tartalmazó listát.
Fontos, hogy nem mindegy, melyik katalógusokba ajánljuk a linket. Vannak jó katalógusok, amik valóban segítik a honlap előrejutását a keresőkben, de vannak értéktelen katalógusok is. Ezt a listát maguknak alakítják ki a linképítéssel foglalkozó szakemberek, sok tapasztalat és elemzés árán.
2014-es tippünk: a katalógus linkek ne tegyenek ki a teljes linkprofil 4-5 %-ánál többet, mivel már nem olyan értékesek, mint a nagyobb SEO értékű oldalakról beszerzett linkek. Igaz, utóbbi (amit cikkmarketingnek hívunk) nagyobb költséggel jár, de hosszú távon jobban megéri.