Top 10 SEO tipp WordPress oldaladhoz
Olvasási idő: 2 perc.

A WordPresst sokan olyan szinten keresőbarátnak tartják, hogy azt mondják: már önmagában nagy előnyből indul a találati listákon. Összességében ez közel sincs így. A honlapom.hu/?p=1 link mitől is jelenthetne előnyt? Tehát egy WordPress honlapnak sem ártunk azzal, ha alkalmazunk néhány keresőoptimalizálási trükköt, amelyekkel bizonyos esetekben szó szerint fellendíthetjük oldalunk látogatottságát. Amennyiben mi is szeretnénk elérni mindezt, tanulmányozzuk át az alábbi 10 keresőoptimalizálási trükköt, amelyekkel a siker szinte garantált lesz.
- Az egyik első és legfontosabb SEO trükk egy WordPress oldal kapcsán a megfelelő permalink struktúra kiválasztása. Ez azért fontos, mert az egész internet hivatkozásokra épül, és ha oldalunk linkstruktúrájában csak értelmezhetetlen karakterek, kategóriák, és számok találhatók, akkor messze nem olyan hatásos, mintha a legjellemzőbb kulcsszavak alkotnánk a permalinket.
- SEO szempontból egyáltalán nem szerencsés egy WordPress oldal esetében a H1 tagok közé tenni az oldal főcímét. A keresőoptimalizálás szempontból a legjobb az lesz, ha minden egyes oldalon elhelyezünk egy H1 tagot, ezzel ugyanis egyedien felismerhetővé tesszük a tartalom kezdetét, valamint azt is, hogy miről is van szó.
- Egy WordPress oldal SEO-ja kapcsán nagyon fontos mérce a Rank értéke, amit az oldalunkra mutató külső linkek száma és minősége határoz meg. Érdemes tehát élni a linkcsere lehetőségével, esetleg társblogokat indítani annak érdekében, hogy minél több külső link mutasson az oldalunkra. A Google nem túl régen lenullázta az összes weboldal PageRank értékét, így ezt már nem lehet figyelembe venni. Helyette támpont lehet a MozRank (moz.com értéke), azonban tudni kell, hogy a magyar oldalak vonatkozásában ez sem a legtutibb értékelés (pl. nagyon sok magyar linket nem lát, így nem is veszi figyelembe az oldal értékének kiszámításánál).
- A ping is fontos lehet a WordPress SEO esetében, vagyis az, hogy milyen minőségű oldalakra, és pontosan hány helyre pingelünk egy-egy bejegyzés publikálásáról.
- Szintén növelhetik oldalunk értékét keresőoptimalizálási szempontból az RSS hírcsatornák. Nem csak a keresőmotorok értékelik ezt, hanem lényegesen több emberhez is eljuttathatjuk vele oldalunk tartalmát.
- SEO szempontból fontos egy WordPress oldal esetén, hogy minél egyszerűbb, beszédesebb és relevánsabb címkét válasszunk cikkeinkhez és írásainkhoz, hiszen a Google ezeket keresőszavakként dolgozza fel.
- Fordítsunk nagy gondot az oldalunkon megjelenő tartalmak címeire is. A WordPress esetében ehhez nagyon hasznos lesz az All-in-one SEO plugin, aminek köszönhetően külön megadhatunk egy keresőbarát címet, egy rövid kulcsszavas leírást, amivel igencsak kedvező színben tüntethetjük fel magunkat a Google szemszögéből.
- Nem csak WordPress oldalak esetében kiemelten fontos, de esetükben is nagyon előnyös odafigyelni az oldal minőségi tartalmára. A folyamatosan frissülő, az oldal tematikájába vágó minőségien megírt, olvasmányos szövegek ugyanis igencsak hasznosak a SEO szempontjából. Sokkal hasznosabbak, mint a keresőszavakkal gusztustalanul teledobált, erőltetett írások!
- Ha sikeres WordPress oldalt akarunk, mindig ellenőrizzük, hogy weboldalunk megfeleljen a Google követelményeinek. Ehhez számtalan ellenőrző oldal biztosít segítséget.
- Ha kitisztítjuk a Wordpress sablon fejlécét, eltávolítjuk a fölösleges linkeket, azzal szintén növekedést érhetünk el a találati listán.