Továbbra is a WordPress volt a legnépszerűbb tartalomkezelő rendszer

A WordPress az egyik legegyszerűbben használható, legtöbb nyelvre lefordított, legkönnyebben testre szabható és akár laikusok által is nagyon könnyedén kezelhető keretrendszer azok közül, amelyeket ingyen használatba vehetnek a leendő weboldal-tulajdonosok. Ennek függvényében nem meglepőek azok a friss adatok, amelyek szerint a 2016-os esztendőben is a WordPress volt a legnépszerűbb és egyben leggyorsabb tartalomkezelő rendszer is a világon, így kijelenthető, hogy a kérdéses portálmotor az utóbbi években annak ellenére sem veszítette el népszerűségét, hogy vannak bizonyos korlátai és hiányosságai. Nyilván nem lesz belőle egy netbank rendszer alapja 🙂
Töretlen a népszerűség
A különféle CMS és blogrendszerekhez kapcsolódó legfrissebb eredményeket a W3Tech csapata és gyűjtötte be, akik pénzt, időt és energiát nem sajnálva több mint 10 millió weboldalt böngésztek át annak érdekében, hogy megszülessen az aktuális nyertes, amivel kapcsolatban várható volt, hogy nem a Joomla és társai kerülnek az élre, hanem ismételten a sokak által használt WordPress. A 2016-os esztendő legelső és legutolsó napja közötti trendeket összegyűjtő elemzésből ugyanis kiderült, hogy az ingyenes portálmotor rengeteg pozitív helyezést és elismerést zsebelt be magának.
Ezek közül kiemelendő, hogy az említett forrás szerint az összes tartalom kezelő rendszer közül a WordPress által megálmodott alapmotor kevésbé, vagy jelentősen módosított változata hajtja meg a világon megtalálható honlapok jelentős többségét, vagyis a népszerűség töretlen. Mindemellett a WordPress tekinthető még nagy általánosságban a világ portálmotorjai között a leggyorsabbnak is, ami szintén nem véletlen, hiszen egyrészt az alap, módosítás nélküli portálmotor bár nem tud túl sok mindent, a gyorsaság terén verhetetlen, miközben számtalan olyan bővítmény telepíthető hozzá, amelyek a későbbiekben, nagyobb tartalom esetén is képesek optimalizálni a működést.
A világ weboldalainak 30 százaléka WordPress-t használ
A WordPress mellett érdemes kiemelni a többi eredményt elért portálmotort is, hiszen a jól ismert és abszolút győztes mellett a második helyet a főként webáruházaknál alkalmazott Shopify érte el, míg a harmadik helyre a Squarespace állhatott fel, ami szintén óriási eredmény, hiszen utóbbi most először ért el dobogós helyezést. A WordPress eredményei az év elején közel 26 százalékosak voltak, vagyis a megvizsgált 10 millió honlapból ennyi készült ezzel a motorral, ami az év végére 27,3 százalékig emelkedett, ami azt jelenti, hogy a megvizsgált mennyiségből – ez az internetnek csak egy kis szeglete – 2,73 millió WordPress honlapot találtak a kutatók.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden negyedik honlap már WordPress alapon működik, hiszen a kutatás könnyedén kivetíthető a teljes világ weboldal-állományára is. Ebből kifolyólag bizonyára sokak számára teljesen egyértelmű, hogy a WordPress alapú weboldalak miért is lettek egyre népszerűbbek nálunk, Magyarországon is. Ebből a szempontból a Joomle rendszere állt fel a dobogó második fokára 3,4 százalékos részesedéssel, majd a Drupal lett a harmadik a maga 2,2 százalékával, a sort pedig az ismertebbek közül a főként internetes áruházak megvalósítására alkalmas Magento zárja a maga 1,2 százalékával. Ezek a számok is nagyszerűen mutatják, hogy a WordPress részesedése és népszerűsége milyen jelentős a világon!