Zavar a WordPress automatikus frissítése? Így kapcsolt ki!
A WordPress folyamatosan igyekszik újabb és újabb frissítésekkel előállni annak érdekében, hogy a kérdéses honlap motor mindig a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa, a legeredményesebb működést produkálja minden téren. A frissítések többsége általában biztonsági hibákat orvosol – hiszen tényként ismerjük: a WordPress, mivel nagyon népszerű, nagyon sokszor áll támadás alatt –, azonban a jelentősebb verziószám-váltások rendszeresen hoznak új szolgáltatásokat, nagyobb módosításokat is. Ezek többsége általában automatikusan települ a háttérben – egész pontosan az alverzió frissítések -, amivel nagyon sok fejlesztőt és weboldal-tulajdonost az őrületbe lehet kergetni, hiszen sokan nem szeretik, ha jól beállított rendszerüket valami automatikusan feltúrja.
Vannak olyan frissítések, amelyek nem biztos, hogy minden egyes honlapnál előnyösek, sok esetben nem kizárt, hogy frissítés előtt olyan beállításokat kell eszközölni, amelyekkel kvázi felkészítjük az oldalt a frissítés fogadására. Nyilván az olyan frissítéseknél, amelyek a biztonságot és a stabilitást orvosolják, ezek a problémák nem állnak fenn, ellenben amelyek új opciókkal rendelkeznek, esetleg valami lényeges újítást hoznak magukkal, azok bizony alaposan belerondíthatnak a weboldal alapjaiba. (Nem véletlen, hogy a főverziók továbbra sem frissülnek automatikusan.)
Az automatikus frissítés hátrányai
A WordPress-től a legtöbb felhasználó már megszokhatta, hogy az egyes bővítmények és szolgáltatások kapcsán az alkotók rendszerint automatikusan frissítik termékeiket, ezáltal a weboldalak tulajdonosainak nem kell attól tartaniuk, hogy mi történik a háttérben, csak élvezik a mindig friss lehetőségeket. Rengetegen vannak azonban, akik a WordPress frissítések kapcsán – a telepítés, a formázás és az üzemeltetés mellett – saját maguk szeretnek intézkedni, hiszen szeretnék, ha az általuk összerakott szisztéma minden tekintetben kiszolgálná a saját elképzeléseiket, ezzel pedig lehetőséget kapnak arra, hogy a saját útjukat járják.
Az automatikus frissítés azonban nem mindig előnyös! Gondoljunk csak bele abba például, ha egész éjszaka keményen dolgoznánk honlapunkon, rengeteg fontos, akár évek óta tologatott módosítást aktiválnánk, reggel pedig azt tapasztalnánk, hogy a WordPress a képünkbe vágja a szöveget, miszerint automatikusan frissült, és a nem mentett változások mind elvesznek, vagyis kvázi mindaz, amin egész éjszaka dolgoztunk. Egy ilyen eset után vélhetően mindenkit elöntene a méreg, és elhatározná, hogy kikapcsolja az automatikus frissítés funkciót, ami azonban egy olyan opció, melyet nem találunk meg csak úgy a WordPress alapvető beállításai között. Éppen ellenkezőleg! Bár van egyszerű megoldás arra, hogy miként kapcsoljuk ki az automatikus frissítés funkcióját, ellenben ez nem olyan egyszerű és magától értetődő, hogy bármelyik weboldal-tulajdonos ismerné, hiszen alaposan bele kell nyúlni hozzá az oldal kódjai közé.
Az automatikus frissítés kikapcsolása WordPress alatt
Amennyiben szabadulni akarunk a zavaró automatikus WordPress frissítésektől, abban az esetben lényegében nem kell mást tennünk, mint megnyitni a wp-config.php fájlt egy megfelelő szerkesztőprogrammal, és egyszerűen beleírni az alábbi kódsort:
define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );
Amennyiben ez a parancs megtalálható a konfigurációs fájlok között, biztosak lehetünk abban, hogy WordPress rendszerünk nem fog többé automatikusan frissülni, ellenben továbbra is kapjuk majd az értesítést arról, hogy kapott-e valami frissítést vagy sem, ezáltal csak és kizárólag mi határozhatjuk meg azt, hogy mikor és hogyan akarjuk frissíteni oldalunkat.