19 ok a WordPress használata mellett
Amióta létezik a WordPress, azóta vannak viták arról, hogy megfelelő-e céges weboldalnak vagy nem. Vannak, akik támadják. Elsősorban azok, akik a saját fejlesztésű rendszerüket akarják értékesíteni. Ez nem csoda, hiszen a WordPress nyílt forráskódú, ingyenesen használható rendszer, ami egy weboldal fejlesztésének költségeit képes nagyon visszafogni. Egy WordPress alapú weboldal fejlesztésénél általában nem röpködnek a 7 számjegyű számok árként.
Lehet, hogy beszéltél már egy fejlesztővel, aki megpróbálja elhitetni veled, hogy csak egy egyedi, zárt rendszer lesz jó, azzal lesz stabil, gyors, jól optimalizálható honlapod.
Ne hidd el.
Korábban írtam egy cikket a zárt rendszerek, nyílt forráskódú rendszerek összehasonlításáról. Olvasd el. (Ez a link most kivételesen új ablakban/fülön nyílik.)
A támadások ellenére a WordPress a legnépszerűbb tartalomkezelő rendszer a tartalomkezelő rendszerek között, 60%-os részesedéssel vezeti a listát.
Forrás:
https://w3techs.com/technologies/history_overview/content_management
Ebben a táblázatban a nyilvánosan elérhető (ingyenes, kereskedelmi) tartalomkezelő rendszerek szerepelnek.
Több kimutatás szerint a létező összes weboldal 26-27%-a WordPress motor alatt fut.
Miért érdemes WordPresst használnod vállalkozásod honlapjaként?
1. Könnyű menedzselni, frissíteni.
Nem kell számítógépes, internetes gurunak lenned ahhoz, hogy a WordPresst kezeld, a kész honlapodon módosításokat végezz.
2. Multifunkcionális
Kezdetben blogrendszernek indult, ma már számtalan vállalati igényt kielégít. Néhány példa, amilyen típusú oldal készíthető vele:
- blog,
- bemutatkozó céges weblap
- hirdető / aukciós portál
- állásportál
- szálloda / szálláskereső
- foglalási rendszer (orvos, fodrász, stb.)
- galéria
- fórum
- oktatási portál
- webáruház
- stb.
3. kreatív megjelenés
Számtalan ingyenes és fizetős sablon, builder van hozzá készen, amelyek segítségével mindig egyedi, tetszőleges kinézetet varázsolhatsz a weboldalaknak, nem kell százezreket a designra költened.
4. Könnyen „továbbfejlesztheted”
Számtalan kész üzleti megoldás létezik hozzá, amit külön programozó nélkül beüzemelhetsz. Legyen szó hírlevélről, eseménynaptárról, portfólió megjelenítéséről, stb., több – akár ingyenes – kész megoldás közül válogathatsz.
5. A keresőoptimalizálást maximális támogatja.
Matt Cutts (a google egyik alkalmazottja) véleménye szerint a WordPress automatikusan megoldja a keresőoptimalizálás sok zsákutcáját. (Van, aki SEO tanácsokhoz Matt – természetesen WordPress – blogját is kielemezte.) http://www.seochat.com/c/a/search-engine-optimization-help/wordpress-seo-tips-benchmarking-matt-cutts-blog/
Ingyenes vagy fizetős SEO bővítményekkel ezt tovább finomíthatod.
6. Népszerű tartalomkezelő
A legnépszerűbb tartalomkezelő rendszer – ráadásul ingyenes is. A létező weboldalak több mint negyede WordPress motorral működik. Sok millió weboldalról beszélünk.
7. Egyszerű admin felület
UX-es szakemberek dolgoznak a fejlesztésen és beleteszik a friss, tesztelt megoldásokat, hogy mi folyamatosan kényelmesen használhassuk. Természetesen mobilról is jól használható az admin felület.
8. Hatalmas közösségi támogatottság
A WordPress közösség hatalmas, aktív és segítőkész – igen, a magyar is, nemcsak más nyelvterületeken. Ha a weboldaladdal tanácsra szorulsz, ők mindig készek segíteni a problémád megoldásában. Ez a közösség már akkora, hogy nem fog felbomlani.
9. Mobilbarát
Ma már reszponzív sablonok készülnek hozzá. A weboldalad mobilról, tabletről használva is modern, jól használható lesz.
10. Hosszú élettartam
Az első, 0.70-es verzószámot viselő WordPress 2003. május 27-én jelent meg. Azaz közel 16 éve fejlesztik. El tudod képzelni, hogy ennyi ideig működne valami, ami rossz? A WordPress ma már az egyik leggyorsabb, leghatékonyabb módja a vállalkozásod internetes megjelenésének.
11. Nyílt forráskódú
Azaz a WordPress motort ingyenesen használhatod bármire, módosíthatod, terjesztheted. Senki nem fog szerzői jogi igényekkel élni feléd.
12. Könnyű marketing kivitelezés
Számtalan marketinget támogató bővítmény létezik hozzá készen, nem kell ezek fejlesztésére várnod. Szinte minden online marketing szoftverhez van kiegészítő, ezek telepítése után csak be kell állítanod és már mehet is a marketing kampányod.
13. Könnyen találsz fejlesztőt
Mint minden területen – egyedi fejlesztés, Joomla, stb. – itt is akadnak kóklerek, a jó fejlesztőt keresni kell, mégis könnyen találsz kivitelezőt a honlapod elkészítéséhez. Ráadásul a WordPress alapú weboldal könnyen hordozható fejlesztők között, így nem kell attól sem tartanod, hogy a fejlesztőd eltűnik, elkezd mással foglalkozni.
14. Biztonságos
Legtöbben a könnyű feltörhetőséggel dobálóznak, amikor a WordPress ellen beszélnek. A tapasztalat azt mutatja, nem a rendszerben van a hiba. Gyakran egy-egy warezolt bővítmény vagy sablon csinál hátsó kaput, vagy a nem megfelelő jelszó választása, néha a saját számítógéppel akad biztonsági probléma.
Tehát a WordPress motor alapvetően biztonságos, de el lehet rontani.
Ráadásul sok olyan bővítmény is létezik, ami segít a biztonság fokozásában.
15. Többfelhasználós
Több felhasználó kezelheti, eltérő jogosultságokkal. Csak rajtad áll, melyik felhasználót milyen jogokkal ruházol fel.
16. Mindig up-to-date
Mivel sokan fejlesztik, a több szem többet lát elv itt hatványosan érvényesül. Nagyon gyakran jönnek ki frissítések, és már automatikus frissítés is van. Ha rendszeresen frissíted – nem kapcsolod ki az automatikus frissítést -, mindig aktuális rendszered lesz.
17. Költséghatékony
Az elkészítése és a fenntartása is mérföldekkel kedvezőbb árú, mint egy egyedi rendszeré, ahol minden apró funkcióért külön fizetsz és a legnagyobb bajba akkor jutsz, ha eltűnik a fejlesztőd / megromlik a viszonyod a fejlesztővel, mert a következő fejlesztő azt fogja mondani, hogy nulláról újra kell fejleszteni. Az egyedi megoldás elkészítési időigényéről nem is beszélve.
18. Tárhelyszolgáltatók által is támogatott
Sok tárhelyszolgáltató cPanel tárhelykezelő felületet biztosít az ügyfeleknek, ezen belül pedig a Softaculous / Installatron telepítő szoftvert, amely segítségével pillanatok alatt telepítheted a WordPress motort. Ezt a lehetőséget cPanel felületén rendszerint kiemelten látod. De ahol nincs cPanel, ott is próbálják segíteni a WordPress egyszerű telepíthetőségét, pl. a Médiacenter fájlkezelőjében is egy kattintással telepítheted.
19. Nagy nevek is a WordPresst választották
Néhány példa
White House – whitehouse.gov
The City University of New York – cuny.edu
The Walt Disney Company – thewaltdisneycompany.com
Microsoft News Center – news.microsoft.com
Gondolod, ha nekik jó, akkor Neked nem fog megfelelni?