6 tipp, hogy gyorsabbá tedd WordPress oldaladat
Minden weboldal, így egy WordPress honlap esetén is nagyon fontos a gyorsaság, ami nem csak a felhasználói élmény, hanem a keresőoptimalizálás szempontjából is nagyon fontos. Éppen ezért összegyűjtöttünk hat olyan hasznos dolgot, amit érdemes megvalósítani WordPress oldalunkon annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabb legyen minden esetben.
1. Kezdetnek válassz egy jó tárhely szolgáltatót!
Ha igazán gyors honlapot akarunk, akkor nagyon fontos, hogy a mögötte megtalálható tárhely megfelelően gyors és stabil legyen. Ennek megfelelően érdemes olyan szolgáltatót választani, akik már bizonyítottak, mindemellett pedig nem csak nagy sávszélességgel dolgoznak, hanem SSD alapú szervereken vagy felhőben tárolják adatainkat. Jó szívvel ajánljuk az extratarhely.com szolgáltatást, ahol hatalmas , WordPresshez optimalizált tárhelyet kapsz korrekt áron.
2. A Cache csodákra képes!
Érdemes kihasználni a gyorsítás érdekében a Cache-ben rejlő lehetőségeket, amit például nagyszerűen kihasználhatunk egy megfelelő bővítménnyel. Ilyen többek között a WP Super Cache vagy a W3 Total Cache, amelyek úgy gyorsítják weboldalunkat, hogy statikus oldalak készítésével, illetve szerverre mentésével a felhasználó a mentett változatot látja, ami lényegesen gyorsabb, mint folyamatosan a szervert terhelni.
3. Csak a fontos bővítményeket használd!
Egy WordPress oldal mellé nagyon sok bővítményt telepíthetünk fel, ezek jelentős részére azonban gyakran nincs is szükségünk. Nem árt észben tartanod, hogy a túl sok expanzió lassítja oldaladat, éppen ezért minél kevesebbet használsz, annál jobban csökkented a szerver terhelését, és növeled honlapod gyorsaságát.
4. Tömörítsd a képeket!
Akár sok, akár kevés képpel dolgozik a honlapunk, a gyorsaság érdekében nagyon fontos a képek optimalizálása, lévén nem csak a keresőoptimalizálás szempontjából előnytelenek a több megabájtos PNG képek, hanem a gyorsaság szempontjából sem. Nem kell rögtön Photoshop művésznek lennünk ehhez, egy ingyenes program is tökéletesen megfelel majd a célnak, a lényeg, hogy a legkisebb JPG formátumra tömörítsünk, amivel lényeges gyorsulást érhetünk el. Ehhez a legutolsó ingyenes képszerkesztő is ideális már!
5. Állítsd be, ha már lehetőséged van rá!
Egy WordPress oldal nagyon sok, szinte rengeteg beállítási lehetőséget kínál, amivel élnünk is kell a gyorsítás érdekében! A főoldalt például mindig úgy alakítsuk, hogy ne legyen rajta egyszerre túl sok bejegyzés vagy nagyobb méretű kép, legfeljebb 10-15, ezáltal az oldalnak nem kell annyi mindent betöltenie, csak az éppen legfontosabbakat.
6. Egy kis programozás sem árt!
Bár egy WordPress oldalnál ritkán kell belenyúlni a HTML kódba, néha azért mégis érdemes, pláne abban az esetben, ha a gyorsítás a cél! Hasznos például a lehető legjobban lecsökkenteni a szerver által kezelt PHP lekérdezések mennyiségét. Ha ezeket HTML kódokkal helyettesítjük, lényegesen csökkenthetjük a szerver terheltségét, miközben megnöveljük az oldal sebességét. Fontos azonban, hogy a kódba csak akkor nyúljunk bele, ha valóban tudjuk, hogy mit csinálunk, de még akkor is érdemes biztonsági másolatot készíteni tettünkről!