A jó linkek is elegendők a Pingvin ellen?
John Mueller, a Google egyik alkalmazottja egy webmestereknek szóló hangout során meglepő nyilatkozatot tett a Pingvin algoritmus kapcsán, amiről kiderült, hogy amennyiben megbüntette weboldalunkat, elegendő lesz csak néhány jó minőségű link megszerzése ahhoz, hogy levegye rólunk a büntetést, esetleg megelőzzük vele a problémát.
A korábbi teendőkkel ellentétben tehát nem szükséges az, hogy eltávolítsuk a káros linkeket, de még az sem, hogy úgynevezett disavow eszközöket használjunk fel ehhez.
Mindez egyáltalán nem megdöbbentő, amennyiben olyan szempontból vizsgáljuk a fentieket, hogy a Pingvin lényegében egy automatikus algoritmus, avagy bizonyos szempontok együttese szerint dönt a büntetésről. Már ez alapján feltételezhető volt, hogy olyan esetekben, amikor linkprofilban alaposan megnövekedik a jó és minőségi linkek aránya, miközben csökken a gyengébb minőségű hivatkozások száma, akkor az adott weboldalon bizonyos mértékű gyógyulás figyelhető meg. Természetesen Mueller nem kívánta a felhasználók és a webmesterek orrára kötni, hogy pontosan mekkora jó- és rossz aránnyal határozható helyre a probléma, ugyanakkor nagy valószínűséggel azért nem, mert minden felhasználó esetében más és más mennyiség jelenti a megoldást annak függvényében, hogy mekkora problémáért kapta büntetését.
Azt a Google szakembere is kiemelte, hogy a legjobb azért természetesen a jövőben is az lesz majd, ha a webmesterek amint értesülnek a rossz és káros linkekről, azonnal távolítsák el őket onnan és használják a disavow eszközt, mert a hasznos linkek bevonzásával való kísérletezés nem minden esetben hoz majd eredményt. Mueller eloszlatta azokat a tévhiteket is, miszerint az úgynevezett disavow eszközök káros megítélést adnának az adott honlap számára, ez azonban a szakember szerint csak egy technikai eszköz a keresőóriás birtokában, amely arra szolgál, hogy a rangsorolás tekintetében melyik linket vagy linkeket ne vegye figyelembe.
Mueller úgy véli, hogy amennyiben valaki egy weboldal indításakor nem túl hasznos linkekkel indítja az adott honlap pályafutását, azonban a későbbiekben egyre jobb minőségű linkeket tud szerezni, valódi emberekkel a háttérben, akkor a helyreállítási folyamat lassan, de biztosan megkezdődik majd, ez azonban gyakran akár hónapokig, bizonyos esetekben évekig is elhúzódhat majd. Nem mindig érdemes tehát kockáztatni és kijátszani a Pingvin algoritmust!