Google Panda 4.1 – Lássuk a nyerteseket és a veszteseket
A Google még szeptember végén lefuttatta a Panda 4.1-es verzióját, aminek köszönhetően ma már megmutatkoznak az algoritmus konkrét nyertesei és vesztesei is.
A Searchmetrics által kibocsátott statisztikák alapján a kereső intézkedésének leginkább a különféle dizájnoldalak voltak a legnagyobb nyertesei, amelyek lényegesen jobb találatokat értek el a keresőben, mint korábban. Ezekre az oldalakra az a jellemző, hogy minimális szöveges tartalom mellett nagyon sok képpel rendelkeznek. A Google pont emiatt ezeket az oldalakat gyakran hátrább sorolta a listán, azonban a frissítéssel lényegesen megnőtt ezen oldalak helyezése, ezáltal a Panda 4.1 már képes felismerni, hogy a sok kép és a kevés szöveg összességében még nem jelent gyenge tartalmat.
Szintén nagy előnyt tudtak kovácsolni a Panda 4.1-ből a különféle híroldalak is! A Search Engine Land által kibocsátott összesítés szerint az algoritmus frissítésével nagyon sokat nyertek azok az oldalak is, amelyek sok friss tartalommal rendelkeznek, ezáltal nagy mennyiségű szöveg mozog rajtuk minden egyes nap. Ezzel egyetemben a nagyobb letöltő oldalak is előrébb kerültek a ranglistán, míg a vesztesek között a játékoldalak vagy a dalszövegekre szakosodott portálok találhatók. Komoly büntetést kaptak ugyanakkor azok a weblapok, amelyek csak rövid hírekkel operáltak. Minderre a SER, avagy a világ egyik legnagyobb és legismertebb keresőoptimalizálással foglalkozó portáljának főszerkesztője hívta fel a világ figyelmét, aki szerint a legutóbbi Panda algoritmus lefrissítésével lényegesen lecsökkent az organikus forgalom. Mindez annak ellenére, hogy a SER naponta tucatnyi friss hírt közöl, ezek többsége azonban 1000 karakter alatti rövidhír, amelyek rövidségük ellenére értékes tartalommal rendelkeznek.
Természetesen a Panda leginkább ismét az olyan weboldalakat büntette meg alaposabban is, amelyek klasszikus hibákkal voltak tele. Ilyenek példának okáért a kulcsszóhalmozással ellátott szövegek vagy címek, a lebegő reklámblokkok, a felugró ablakok, az erőszakos letöltési tippek vagy éppen a gyenge tartalommal rendelkező oldalak.