Hogyan építsem fel a honlapomat?
Weboldal készítés előtt sajnos kevesekben merül fel ez a kérdés.
A honlapterv azt jelenti, hogy olyanra alakítjuk ki weboldalunk szerkezetét, felépítését, mely megfelel elvárásainknak, elképzeléseinknek. Gyakran esnek ügyfeleink abba a hibába, hogy nincs tervük, pontos elképzelésük az oldal céljával, tartalmával kapcsolatosan, és egyszerűen mindent szeretnének. De tudjuk, hogy egy egész piacot szinte lehetetlen meghódítani, ez csak keveseknek adatik meg. Nézzük hát, mit tehet egy átlagember!
Az internetezők szeretik azokat a weboldalakat, melyeken logikusan mozoghatnak érdeklődésüknek, igényeiknek megfelelő irányba, könnyen navigálható a webhely. Sokszor elkedvtelenednek, ha egy zavaros, átláthatatlan lapszerkezettel találkoznak, melyet nem lehet átfogni, megérteni. Az eredmény pedig? Otthagyják az oldalt, és másik, hasonló profilú weblapot keresnek. Ezért ne sajnáljuk az időt arra, hogy elkészítsük az oldaltervet!
- Határozzuk meg pontosan az oldal fő- és altémáit és a hozzájuk kapcsolódó kulcsszavakat (max 1-2 oldalanként)!
- Nyugodtan mutassuk be a vállalat rövid történetét a “rólunk” menüben, de ne ezt tegyük a nyitólapra. Akit érdekli a cégtörténet, el fogja olvasni. Írjuk le, hogy kik alapították a céget, mi volt a céljuk, miért ez a legjobb választás, és természetesen köszönjük meg a látogató érdeklődését, hogy mindezt elolvasta!
- Írjuk le pontos elérhetőségeket (cím, telefonszám, e-mail)! Igazán hasznos, ha a látogatónak közvetlen e-mail küldési lehetőséget biztosítunk. Az elérhetőségeink megadása a látogatóban is bizalmat ébreszt, és ez a kapcsolatfelvétel alapja is!
- A GyIK (Gyakran Ismétlődő Kérdések) menü használata egyfajta biztonságot nyújt a lehetséges és jelenlegi ügyfeleinknek, illetve egyúttal időt takaríthatunk meg, mivel nem kell állandóan azzal tölteni az időnket, hogy olyan kérdésekre válaszolgatunk, melyeket gyakran megkérdeznek. Gyűjtsük össze a gyakran felmerülő és az általunk lehetségesen felmerülő kérdéseket és válaszoljuk is meg őket a honlapunkon. Ez persze nem mentesít attól, hogy ha valaki mégis olyan kérdést tesz fel, amely a GyIK-ban szerepel, akkor ne válaszoljunk neki udvariasan!
- Bizalomépítés. Építsük a bizalmat a weboldalon. Tegyünk ki fotókat a munkatársakról, írjuk le a garanciális feltételeket, garanciális ügyintézés, vásárlás menetét, minden olyan fontos információt, amely alkalmas a bizalom növelésére. Osszunk meg hasznos információkat a tevékenységi területünkkel kapcsolatban a látogatókkal.
- Az oldaltérkép bemutatja a weboldal felépítését, struktúráját, így az a látogató számára az átláthatóvá válik, könnyebb lesz a tájékozodás. Az oldaltérkép olyan, mint a könyvek elején a tartalomjegyzék, amely akkor alapos, ha az alfejezetek címeit is magában foglalja.
- A keresőmező nagy segítségére van a türelmetlen látogatóknak, akik nem kezdenek menüt böngészni, több oldalt végigolvasni
Ne felejtsük: egy weboldalnak nem a legnagyobbnak kell lennie, elég, ha a legjobb és a legjobb piaca annak, amivel foglalkozik!