Így légy hatékony hirdető a facebookon!
A hatékony facebook hirdetések nagyon sokat tehetnek a vállalkozásod, webáruházad sikeréért. Ez az egyik legjobb marketing csatorna, természetesen a SEO elemek itt is hasznavehetőek, mivel nagyvonalakban hasonlóan kell optimalizálnod, mint az AdWords esetében. Ma mindenki a facebookot bújja, folyamatosan nézzük a hírfolyamot, kommunikálunk ismerőseinkkel és mindeközben hirdetéseket nézünk, melyek egy speciális algoritmus segítségével válogatva jelennek meg nekünk.
Mindebből jól látszik, hogy hirdetőként fontos megfelelően optimalizálni a facebook hirdetéseinket. Ezt alapvetően ott kell kezdenünk, hogy a facebook oldalunkon megfelelően állítjuk be a célcsoportok vagy célcsoportokat. Természetesen ennek meg a piackutatás az alapja, így még a hirdetések feladása előtt nagyon fontos teendőink vannak. A teendők megsokszorozódnak, mikor fizetett hirdetést szeretnénk beállítani. nem szabad hibázni, mert amennyiben rosszul pipáljuk ki a megjelenő kis négyzeteket, a hirdetésre fordított pénz elvész, az eredmény meg csak nem jön.
A SEO, a marketing elengedhetetlen a vállalkozások számára. Ma már a közösségi média sem hanyagolható, főleg, hogy világszerte több mint 1,4 milliárd ember használja a facebookot, ezek közül is több mint 900 millióan lépnek be napi rendszerességgel. Nyilvánvaló, hogy egy magyar vállalkozás Magyarországon belül, magyar nyelven hirdet főleg. Ha nemzetközi vizekre evezünk, akkor az angol nyelvet használjuk, kivéve speciális eseteket, de most maradjunk saját anyanyelvünk berkein belül.
Mikor egy hirdetést állítunk be facebookon fel kell tennünk magunknak pár fontos kérdést. Például meg kell vizsgálnunk, hogy a megfelelő típusú hirdetéseket futtatjuk-e? Biztosan megfelelő célcsoportnak hirdetünk? A hirdetéshez használt képek méretarányosak? A hirdetés szövege figyelemfelkeltő? Biztos, hogy kattintást generáló hirdetést adunk fel? Érdemes megvizsgálnunk úgy is a hirdetésünket, mintha felhasználóként kerülne elénk. kattintanánk rá?
A hatékony, kattintást generáló facebook hirdetés nem sokban különbözik más hirdetésektől. A lényege a figyelemfelkeltés, majd pedig cselekvésre ösztönzés, mely vagy vásárlásra, vagy szolgáltatás igénybevételére, nyereményjátékban való részvételre vagy hírlevél feliratkozásra csábítja a felhasználókat. A facebookon annyi előnyt még élvezhetünk az AdWords kampányokkal szemben, hogy itt képet is teszünk a hirdetés mellé. Jól tudjuk, hogy a kép az egyik legerősebb hatással bíró információ. Sokkal hatékonyabban kelti fel az emberek figyelmét és erősebben hat érzelmileg, mint a hirdetések szövegei, így a facebook hirdetéseknél a kép kiemelten fontos.
Milyen képet használjunk hirdetésekhez?
A legjobb képek azok, melyeken emberek örömmel, sikerrel, eredményesen használják a termékedet, örülnek szolgáltatások eredményének. Mosolygós emberek kellenek, akik szimpátiát ébresztenek és ezzel termékeidet, vállalkozásodat is szimpatikussá teszik, közelebb viszik az emberekhez. A jó kép emellett világos, színes és a termékednek, az általad kommunikálni kívánt hangulatnak megfelelő. Például egy aromaterápiás tusfürdőnél, ahol a nyugalom, a stresszoldás a hatás, egy meleg színű, estét idéző, kellemes, nyugtató képre van szükség, melyen egy vagy több személy ellazultan élvezi az illóolajok relaxáló hatását. Ezzel azoknak az embereknek teszed szimpatikussá hirdetésed, akik pont erre vágynak, akiket ez a hangulat megfog és termékedet ezáltal számukra szükségesnek ítélik meg.
Szintén nagyon fontos, hogy a képen központi szerepet kapjon a reklámozott termék vagy a probléma és mellé a megoldás, amit a termék vagy szolgáltatás kínál. A hatékonyság és brandépítés érdekében érdemes valahol a képen megjeleníteni – nem túl hivalkodóan, de láthatóan – a márkanevet és a logót. Ezzel erősíted az aktuális hirdetésben is termékeidet, de a későbbiekre is előre dolgozol azáltal, hogy megismerteted magad.
Milyen a jó hirdetés szöveg?
A jó hirdetés szöveg facebookra nagyjából ugyanolyan paraméterekkel bír, mint az AdWords hirdetések szövegei. Legyen lényegre törő és sarkalljon cselekvésre, elsősorban ugyebár a kattintásra, majd a landing oldal pedig vásárlásra vagy feliratkozásra.
A jó hirdetésszöveg rövid. nem érdemes túl sokat írnunk, igyekezzünk az első pár szóval megfogni a felhasználót, aki – ha jól állítottuk be hirdetésünk paramétereit – potenciális vásárló vagy ügyfél. A lényegre szorítkozzunk, de azért keressük meg azt a szemszöget, amelyből a potenciális vásárló termékünket szükségesnek találja.