WordPress biztonság – Érdekel a legjobb ingyenes tűzfal?
A WordPress weboldalak biztonsága sokféle módon előmozdítható, azonban folyamatosan résen kell lenni, hiszen a cyber security manapság talán az egyik legfontosabb dolog. Egyre több mindent intézünk az interneten keresztül, fontos adatainkat, dokumentumainkat online (is) tároljuk, sokaknál a weboldal az önkifejezés, a pénzszerzés a sikerek és karrier forrása, így a biztonságra nagyon ügyelni kell.
A WordPress weboldalak biztonságát szavatolhatja sokminden, ám sosem árt a maximumra törekedni. örvendetes hír, hogy van olyan plug-in, ami kitűnő és magas védelmi faktorral rendelkező tűzfalat von weboldalunk elé, ráadásul még ingyenes is. Ez a szuper add on nem más, mint az All In One WP Security & Firewall. Ezen kívül természetesen még számos biztonsági bővítményt tölthetünk le a hivatalos, megbízható oldalakról vagy épp a WordPress weboldalunkon belül a plug-in keresőn keresztül, de kétség kívül a legkomplexebb, legkönnyebben használható a WP site gyorsaságát legkevésbé befolyásoló kis finomság ő lenne.
Az All In One WP Security & Firewallról részletesen
Az All In One WP Security & Firewall letöltéséhez, beállításához és használatához egy alap angoltudás nem árt, de annak, aki nem tud angolul, viszont tudja használni a Google nem tökéletes, de megfelelő online fordítóját (Google Fordító), annak sem fog meggyűlni vele a baja. Ha van egy cseppnyi angoltudás vagy kéznél a fordító, a plug-in letöltése, beállítása nem nagy feladat. WordPress weboldalunk biztonsága pontrendszerrel állítható a bővítmény kezelőjében, így magunknak szabályozhatjuk, hogy mennyire maximalizáljuk az All In One WP Security & Firewall adta lehetőségeket.
Számtalan opció közül választhatunk, melyek ki és bekapcsolhatók, és egyenként erősítik a site biztonságát. A különböző opciók különböző pontszámmal bírnak, így a bekapcsoltak pontszámainak összege adja meg azt az értéket, amennyivel a program hozzájárul az oldal védelméhez. Egymástól függetlenül ki és bekapcsolhatók a különböző biztonsági apróságok, így némi ismeret birtokában nagyon profi védelmet szerkeszthetünk, maximális funkcionalitás és kényelmi megoldások mellett.
Mennyi pont kell ahhoz, hogy védve tudjuk magunkat? Természetesen a maximális, azaz 500 pont a legerősebb védelem, amit az All In One WP Security & Firewall-lal el lehet érni, azonban nem feltétlenül van szükség ekkora „paranoiára” a jó eredményért, azaz a támadók kívültartásáért. Ha az 500 pontnak elértük a felét, már nagyon jó úton haladunk. 250 ponttal vagy a fölötti értékkel már a spamek, a brute force támadások és hackerkedések ellen aránylag megfelelő védelmünk van. Nyilván ameddig a támadók is fejlődnek, addig nincs tökéletes védelem, de az All In One WP Security & Firewall mindent hoz, amit egy plug-in tehet a weboldalak biztonságáért.
Mit tud az All In One WP Security & Firewall?
A szóban forgó biztonsági bővítmény többek között tartalmaz jelszóellenőrzőt, XSS (Cross Site Scripting) védelmet, mindenféle tűzfal funkciókat. Ezek mellett ellenőrzi az admin neveket, megakadályozza a brute force támadásokat, gátolja a spam üzeneteket, és védelmet nyújt a regisztrációs és bejelentkezési űrlapok terén is. Ezeken a megoldásokon kívül még számos tényező alkotja a bővítményt, de a legtöbb WordPress weboldal esetében nem érhető el a maximális biztonsági pontszám, az 500 pont. Ennek nagyon egyszerű oka van.
Az All In One WP Security & Firewall biztonsági bővítmény WordPresshez olyan összetevőket is tartalmaz, melyek speciális WordPress funkciókhoz vagy más egyéb WordPress plug-inekhez kapcsolódnak, így azok hiányában értelemszerűen nincs szükség azon lehetőség bekapcsolására. A WooCommerce-hez kapcsolódó biztonsági opciót egy blognak például fölösleges bekapcsolnia, mivel nincs WooCommerce kiegészítés a blogmotoron, így az opciónak nincsen mit védenie.
Emellett az is lehet az alacsonyabb pontszám oka, hogy bizonyos bővítmények vagy az aktív sablon esetleg a szerver nem támogatja az összes All In One WP Security & Firewall opciót. Ezekben az esetekben az opciót nem kapcsoljuk be, de az összes többivel még számolhatunk. Nincs semmi gond, ha nincs minden bekapcsolva, mert általában már 200 pont körül az összes főbb veszélyzóna le van fedve, eléjük tűzfalat húztunk.
200 pontos értéknél már biztosan nem egyezik az admin és a megjelenített becenév, erős a jelszó, a login oldalt átirányítottuk egy egyedi, más linkre, az alap tűzfal működik, működik a regisztrációs és belépési űrlapoknál a captcha, nyomon követjük a fájlok változásait átmenetileg blokkolódik bizonyos számú sikertelen bejelentkezés után az adott IP cím és az alapértelmezett wp_ értékről valami másra változott az adatbázis prefix értéke.